Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Duvar Kağıdı Değiştirirken Mekanda Nelere Dikkat Etmeliyiz

Duvar Kağıdı Değiştirirken Mekanda Nelere Dikkat Etmeliyiz

Duvar Kağıdı Değiştirirken Mekanda Nelere Dikkat Etmeliyiz

Mekanda şıklık katan en önemli detaylar arasında yer alan duvar kağıdı, birçok farklı kalitede kullanıma sunulur, her duvar kağıdı farklı bir dokuda ve kalitededir. Bu faktörler sebebiyle ürünün kullanım süresi, uygulaması ve temizlik yöntemleri de oldukça değişkendir. Dolayısıyla duvar kağıdı satın alırken iyi bir araştırma yapmak ve özellikle ürünün uygulanması ve temizliği hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Duvar kağıdı nasıl değiştirilir, nelere dikkat etmek gerekir? İşte duvar kağıdı kullanımı konusunda mutlaka bilinmesi gereken noktalar!

Ürünü satın almadan önce planlı hareket edin

Çok farklı türde duvar kağıdının olması, çoğu zaman kafa karışıklığına ve yanlış kararlara sebep olabilir. Dolayısıyla duvar kağıdı seçmeden önce, ürünü hangi odada kullanacağınıza, desenine, rengine önceden karar vermeniz gerekir. Ayrıca duvarın yapısı da duvar kağıdına uygun olmalıdır.

Duvar tipine göre kağıt seçimi yapın

Örneğin, salon ve yatak odası gibi yerlerin duvarları genellikle kurudur ve buna uygun materyalde bir duvar kağıdı seçilmelidir. Bununla birlikte banyo ve mutfak gibi nemin yüksek olduğu kısımlardaki kullanılacak kağıt, neme ve suya dayanıklı olmalıdır. Dolayısıyla vinil adı verilen duvar kağıdı modelleri seçilmelidir. Pürüzlü ve kabartma dokulu olan duvarlarda ise kalın kabartmalı ve yoğun duvar kağıtları tercih edilmelidir.

Duvar kağıdını uygulamak için doğru malzemeler kullanın

Doğru malzemelerle kısa sürede ve zahmetsiz uygulanabilecek duvar kağıdı işleminde kullanılacak malzemeler, her yerde kolaylıkla bulunabilir. Kusursuz bir duvar kağıdı kullanımı için doğru aletlerle çalışmak gerekir. Bunun için makas, maket bıçağı, yapıştırıcı ve merdiven gibi malzemeler yeterlidir. Bunun dışında eğer vinil uygulaması yapılacaksa, bu uygulama için özel olarak üretilen yapıştırıcılar edinmek gerekir. Duvar kağıdını uyguladıktan sonra sağlamlaştırmak ve düzlemek içinse spatula, zımpara kağıdı, fırça, bez, sünger ve kovaya ihtiyaç vardır.

Duvar kağıdı öncesinde zemini hazırlayın

Duvar kağıdını uygulamadan önce eğer duvar alçı ve çimonto halindeyse, bu durumda duvara 24 saat öncesinden alçı macunu uygulamanız gerekir. Bu işlem sayesinde duvar, alçı tarafından korunur ve kağıdın sökülmesi aşamasında zarar görüp, yıpranmasını engeller. Duvarlar hali hazırda boyalıysa, bu durumda duvarın üzeri deterjan yardımıyla silinmeli ve iyice durulanmalıdır.

Duvar kağıdının üzerine yeni bir uygulama yaparken dikkatli olun

Yeni bir duvar kağıdı için eskisini çıkarırken, bu işlem için özel olarak üretlmiş olan duvar kağıdı sökücülerden yararlanmanız gerekir. Bu cihazlar sıcak su ile sulandırılarak kullanılır. Fakat bazı duvarlarda kağıt kuru kaldığı için çıkmayabilir. Bu durumda ise buharlı duvar kağıdı sökücülerden yararlanmak doğru bir tercih olacaktır.

Duvar Kağıdı Değiştirirken Mekanda Nelere Dikkat Etmeliyiz

Top