Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dubleks Çatı Ortak Alan Mıdır

Dubleks Çatı Ortak Alan Mıdır

Dubleks Çatı Ortak Alan Mıdır

Dubleks çatı katı, apartmanlarda en üst kat ile bir alt katın birleşiminden oluşan dairelerdir. Bu tip evlerin son yıllarda daha çok tercih edilmesiyle kullanım alanları konusunda bazı soru işaretleri ortaya çıkmıştır. En üst katları dubleks olarak tasarlanan apartmanlarda çatının ortak alan olarak kabul edilip edilmediği merak edilmektedir.

Çatı katı yönetmeliği ne diyor?

Apartman çatı katı ile ilgili yasal uygulamalar Kat Mülkiyet Kanunu’nda detaylı olarak açıklanmıştır. KMK 4. maddesi gereği çatı ana taşınmazın mutlak ortak alanıdır. Yani çatı, kat maliklerinin ortak kullanım alanları arasında yer alır ve çatıdan tüm kat malikleri sorumlu olur. Kat mülkiyeti kanunu gereğince; çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları, apartman ortak kullanım alanları arasında bulunur. Ancak çatı katında apartmandan bağımsız çatı dairelerinin mülkiyeti altında bir bölüm varsa buranın maliki tek başına daire sahibi olur. Dolaysıyla bu bölümden kaynaklanan masraf da sadece daire sahibine ait olur.

Çatı katı dubleks almak mantıklı mıdır?

Dubleks çatı katı, ev sahiplerinin kendilerine özel bir dünya yaratmasına imkan verir. İki katın verdiği geniş alan ve bazı çatı dublekslerinde yer alan teraslar sayesinde oldukça ferah bir yaşam alanı sunar. Dubleks çatı katları kullanım açısından keyif ve avantaj sağlarken, çıkabilecek problemlerin tüm apartmanın sorumluluğunda olması sayesinde gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek değerli bir konut seçeneğidir.mornot.com adresinden takip edebilirsiniz.

Top