Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyonda Rustik Esintiler!

Dekorasyonda Rustik Esintiler!

Dekorasyonda nostaljik öğelere ve doğayla bütünleşmiş parçalara ilgi duyanlara hitap eden rustik detaylar, bulunduğu ortama eski çiftlik evi havası katıyor. Modern ögelerle birleştirilerek uygulanan rustik mutfak dekorasyonu ise son yıllarda birçok kişi tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Sıcak ve samimi bir ortam havası yaratan rustik dekorasyonu, eviniz ya da ofisinizdeki mutfağınıza yansıtmanız ise oldukça kolay. İşte rustik görünümde bir dekorasyon elde etmenin püf noktaları…

Eski ve antika eşyalar ön plana çıkarılmalı

Evin belki de en çok zaman geçirilen bölgesi olan mutfağın samimi ve çekici bir havaya sahip olması, her ev sahibi için büyük önem taşır. Bu havayı yaratmayı başaran rustik detayları yakalamak içinse pahalı mobilyalar satın almanız gerekmez. Kolaylıkla birçok eskicide ya da antika eşya satan yerlerde bu tarz ürünler bulmak mümkün. Hatta büyüklerinizin sandıklarından, mutfağınıza çok faydası olacak eşyaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ahşap orantılı olarak kullanılmalı

Ahşap ve doğal taşlar, rustik mutfak dekorasyonu için sıklıkla tercih edilen malzemeler arasında yer alır. Özellikle son yıllarda ahşabın dekorasyonda ön plana çıkması, her geçen gün daha fazla kişinin mutfaklarında rustik tarza yönelmesine sebep olur. Ahşap dolapların yanı sıra, mutfağın tavan kısmında ahşap malzemenin kullanılması ve mutfak dekorasyonunun bir bütünlük kazanması gerekir. Aynı durum taş döşemeler için de geçerlidir.

Eski eşyalar yeniden değerlendirilmeli

Rustik dekorasyon sayesinde eski eşyalar, hatta eski mutfaklar bile küçük dokunuşlar ile kusursuz bir hale getirilebilir. Dolayısıyla eğer mekana rustik bir görünüm katmak istiyorsanız, eski olan eşyalarınızı atarken iki kere düşünmeli ve işinize yarayanları bir kenara ayırmalısınız. Örneğin eskimiş tablolar, çerçeveler, örgülü tekstil ürünler, meyve-sebze kasaları, hasır sandalyeler veya tabureler, desenli kilimler, eskitme gibi görünen çeşitli aksesuarlar ve ahşap olan herhangi bir ürün tarzındaki eşyalarınızı, çeşitli geri dönüşüm yöntemleriyle mutfağınıza tekrar kazandırarak dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şömine ile dekorasyon renklendirilmeli

Rustik dekorasyonun öne çıkan objelerinden biri olan şömineler elbette her mutfak için uygulanabilir değildir. Dolayısıyla eğer şömineli bir mutfağınız yoksa, bu görüntüyü elde etmenizi sağlayacak yapay şömine görünümlü sobalardan alabilirsiniz.

Beyaz eşya yerine vintage tarzı ürünler kullanılmalı

Klasikleşmiş beyaz eşyalar rustik mutfak dekorasyonu için uygun olmadığından, seçiminizi vintage tarzındaki mutfak eşyalarından yana yapmalısınız. Özellikle soft renklerdeki özel tasarım mutfak eşyaları, metal ve ahşap malzemeler rustik dekorasyonun en önemli tamamlayıcı parçaları arasında yer alır.

Top