Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyon Önerileri İle Eviniz Daha Şık

Dekorasyon Önerileri İle Eviniz Daha Şık

Dekorasyon Önerileri İle Eviniz Daha Şık

Ev dekorasyonunda önem verdiğiniz alanların genellikle en çok kullanılan alanlar olduğu biliniyor. Ancak bazen evin içinde unutulan ya da önemsenmeyen alanlar da bulunuyor. Bu alanlara uygulanabilecek dekorasyon fikirleri, evin daha dikkat çekici olmasını sağlıyor. Standart alanlar dışında dekoratif öğelerin uygulandığı evler, daha ince tasarlanan ve detaylara yer verilen yaşam alanları olarak değerlendiriliyor.

Duvarlarınız ve köşe kısımlar boş kalmasın!

Özellikle evinde minimalist tasarımlardan faydalanan ve kaostan uzak, sade bir görünüm isteyen herkesin faydalandığı duvar dekorasyonu, tüm dünyada çok popüler. İhtiyaç olandan fazla sayıda mobilya bulundurmak evin içinde karmaşık bir görüntü yaratırken, dekorasyon için yoğunlukla duvardaki boş alanlardan faydalanmak daha sade ve şık bir görünüm sunuyor. Boş kalan duvarlarda farklı boylarda çerçeveler kullanabilirsiniz.

Odaların köşe kısımları aslında ekstra saklama alanları sunuyor. Bu kısımlarda kullanılabilecek köşe raflar oldukça şık bir görüntü yaratırken, fazla eşyalar ve kitaplar için yaratıcı bir depolama alanı sunuyor. Eğer duvarda delik açmak istemezseniz, köşeler için uygun tasarlanan kitaplıklardan ya da duvara yaslayarak kullanılabilen merdiven tarzı raflardan da faydalanabilirsiniz.

Banyonuza keyif katın

Duş ve küvetlerin bulunduğu köşeler genellikle misafirlerin sıklıkla kullanmadığı alanlar olduğundan, dekorasyona ihtiyaç duyulmayan alanlar olarak görülüyor. Yalnızca kendiniz kullanıyor olsanız da, banyonuzu evin en keyifli ve kullanışlı alanı haline getirebilirsiniz. Bunun için duş alanında nemli ortamlarda yaşayan bitkiler, şık sabunlar ve aroma yağlarından faydalanabilirsiniz.

Pencerelerinizi renklendirin

Pencere önü dekorasyonu bilinen bir fikir olsa da, çoğu zaman dekorasyonda unutulan alanlar arasında yer alıyor. Bu alanda eve canlılık katan bitkilerden faydalanabilirsiniz. Farklı renklerde küçük saksıları bir arada kullanarak neşeli bir görünüm oluşturabileceğiniz gibi, aynı tip saksının farklı boylarını kullanarak şık bir kombin de oluşturabilirsiniz. Pencerenin önünde bulunan küçük bir boşluk olsa da, güneş seven güzel bitkilerle ve sevimli saksılar ile süsleyebilirsiniz.

Dolap üstü ekstra alanınız olsun

Mutfak, banyo ya da evdeki diğer dolaplarının üstünde yer alan boşluklar da oldukça kullanışlı saklama alanları sunuyor. Bu alanlara yerleştirebileceğiniz tel ya da hasır sepetler ile yaratacağınız kullanışlı alan, güzel bir görüntüyü de beraberinde getiriyor. Dilerseniz, sepetlerin üzerine içine koyacağınız malzeme isimlerini de yazabilirsiniz. Daha dikkat çekici bir dekorasyon için üzerine tebeşir ile yazı yazılabilen yapışkanlı etiketlerden de yararlanabilirsiniz.

Dekorasyonda unutulan alanlar arasında kapı üstleri de yer alıyor

Kapı üstü, dekorasyon için en nadir kullanılan alanlar arasında yer alıyor. Bu alana yerleştirilen raflar ile ekstra bir alan oluşturabilir ve dikkatleri farklı bir yöne çekebilirsiniz. Bu alana yerleştirebileceğiniz objeler, kitaplar ve diğer süsler odaya farklı bir hava katıyor. Duvar renginizle zıt renkte tercih edebileceğiniz bir raf ile odanızda hareketli bir görüntü oluşturabilirsiniz. Dikkatleri farklı bir noktaya çekmek için raf dekorasyonuna alternatif olarak duvar üzerine gösterişli bir kapı süsü asabilir ya da yatay bir pano kullanarak görsel şölen yaratabilirsiniz.

Dekorasyon Önerileri İle Eviniz Daha Şık

Top