Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyon Modasında Makrame!

Dekorasyon Modasında Makrame!

Gün geçmiyor ki dekorasyon dünyasında yeni ve etkili bir rüzgar esmesin. Aklımızın ucundan geçmeyen malzemeler bir takım yaratıcı zihinlerin eline geçiyor ve ortaya harika dekoratif fikirler çıkıveriyor. Söz konusu yenilikçi yaklaşımların sonuncusu, iplerle dekorasyon temasını taşıyor ve paracord (paraşüt ipi) olarak bilinen son derece dayanıklı bir naylon ipin etrafında şekilleniyor. Rengarenk paracord’larla yapabileceklerinizin neredeyse sınırı yok. Büyük ihtimalle makrome severlere bir hayli tanıdık gelecek olan bu ipi ve kullanma metotlarını buyurun, birlikte inceleyelim.

Pinterest ile başlayan trend dekorasyon modasına dönüşüyor

Son günlerde Pinterest’te bir ip düğümleme modasıdır, almış başını gidiyor. Popüler sosyal medya platformu bu iplerle, deyim yerindeyse yıkılıyor. Son derece ucuz ve örmesi, düğüm atmak kadar kolay olan bu ipler aracılığıyla ortaya çıkan dekorasyon örnekleri hakikaten görmeye değer. Tarzınız ve kişisel beğenileriniz ne olursa olsun düğümlenen bu ipler evinize ve yaşamınıza özgün bir hava katmayı başarıyor.

Pinterest verilerine göre insanların paracord ilgisi bu yıl % 275 oranında arttı. Bu da demek oluyor ki söz konusu basit malzemeyi kullanarak ortaya koyulabilecek güzellikler karşısında ilgisiz kalmak pek de mümkün değil. Dayanıklılık, kolay şekil verebilme imkanı ve farklı renk alternatifleri gibi özellikler paracord dekorasyonunu daha da çekici kılan avantajlar arasında yer alıyor.

İplerle dekorasyon örnekleri

Peki ama bu basit naylon ve renkli ipler bize ne tür dekoratif alternatifler vadediyor?  Öncelikle bugünlerde paracord bilekliklerin hayli talep gördüğünü söyleyerek başlayalım. İpleri dilediğiniz gibi düğümleyerek kendi özgün stilinizi el yapımı takı tasarımlarına dönüştürebilirsiniz. Renk ve tasarım tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış.

İp örgüsüyle elde edebileceğiniz dikkat çekici objeler arasında nihaleyi de sayabiliriz. Bugün bazı ev dekorasyon ürünü satan mağazalarda da benzerlerini bulabileceğiniz bu ürünleri evde kendiniz dilediğiniz gibi örebilirsiniz.

Evinizde yetiştirdiğiniz bitki ve çiçeklerinizi sergilemek için yine iplerle dekorasyon yöntemini kullanabilirsiniz. Farklı biçimlerde örerek elde edeceğiniz çiçeklikler evinize nostalji yüklü ve rengarenk bir hava kazandırıyor.

Bu ipler beklediğinizden fazlasını veriyor

İplerle dekorasyon fikrinden çok hoşlandım ve bu işe biraz daha vakit ayırmak istiyorum derseniz o zaman size son olarak ip sandalye yapımını tavsiye edebiliriz. Eski ve kullanmadığınız sandalyenin iskeletini bu iş için pekala kullanabilirsiniz. Dilediğiniz renkte ip ya da ipler, bir kaç basit düğüm ve işte yepyeni ve harika bir sandalye! Ortaya çıkan ürün son derece doğal, özgün ve konforlu olma özelliği taşıyor. Yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu türden bir dekoratif eşyaya sahip olmayı kim istemez?

Burada örneklerini verdiğimiz iplerle dekorasyon fikirlerinin ucu bucağı bulunmuyor. Yeterli miktarda ve çeşitlilikte ip, ilham verecek bir kaç örnek ve bolca yaratıcılık ile siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonunda ip devrini başlatabilirsiniz.

Top