Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Yaşam alanınız tamamen kendi zevkleriniz doğrultusunda şekilleniyor olsa da evinizde farkında olmadan yapıyor olduğunuz dekorasyon hataları olabilir. Doğru seçimlerle yaşam alanınızı çok daha sıcak ve ferah bir ortam haline getirmeniz mümkün. Size vereceğimiz ipuçlarıyla bu hataların üstesinden kolaylıkla gelerek evinizi tam olarak istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

Odaları yanlış renklere boyamak

Tüm eşyalarınızın görünümünü etkileyen, ve en önemlisi de ruh halinizi değiştirebilme yetisine sahip olan renkler doğru seçilmediğinde kasvetli sonuçlara sebep olabilir. Renk seçimi yaparken ilgili odanın hangi amaçla kullanılacağına dikkat etmek birçok sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Sıklıkla yapılan hatalar arasında uyumlu olacağı düşünülerek birbirine çok yakın renklerin tekrar edilmesi, odadaki ışık seviyesinin göz önünde bulundurulmaması yer alıyor.

Renklerle ilgili yapılan bir diğer hata ise çok fazla farklı rengi bir arada kullanmaya çalışmak. Eşya ve duvarlara renk katmak doğru olsa da aşırıya kaçmamak en iyisi. Odanın ruhuna ve kullanım amacına uygun renkler seçmek göz yormayan sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Risk almamak

Belki de en sık yapılan, dekorasyon hataları dendiğinde ilk sırada yer alan madde: Risk almamak. Mağazadaki eşyaları birebir satın almak, hatta neredeyse aynı şekilde yerleştirmek evinize yapabileceğiniz en büyük kötülük olabilir. Evinizi dekore ederken elbette başka kaynaklardan fikir edinebilirsiniz, ancak kendinizden de bir şeyler katmanız evinizi, kendinizi her zaman iyi hissettirecek bir yuvaya çevirmenize yardımcı olacaktır.

Anısı olan aksesuarlar, fotoğraflar ve bitkilerle evinizin her bir köşesini hareketlendirebilirsiniz. Yaşam alanınız ve kendi iyiliğiniz için daha cesur kararlar alabilirsiniz. Unutmayın, bütün eşyaları aynı anda satın almak zorunda değilsiniz. Zamanla sizin için çok daha kıymetli olacak eşyalara kavuşabilirsiniz. Sadece biraz sabır.

Perde ve halıları yanlış seçmek

Perde ve halılar sıklıkla ya da kolaylıkla değiştirilebilen eşyalar gibi görünseler de durum aslında öyle değil. Çünkü halı ve perdelerin evin geri kalan eşyalarıyla da az çok uyumlu olmaları gerekiyor. Perdelerle ilgili yapılan hata bu ürünleri yanlış asmak, odanın büyüklüğü ya da küçüklüğü göz önünde bulundurulmadan uzun ya da kısa perde seçmek. Düzgün asılmayan, yığılan ya da yanlış renkte seçilen perdeler de odayı kasvetli bir ortama dönüştürebilir.

Halıların da satın alındığından itibaren uzun süreler kullanılmaları beklenir. Peki yanlış boyutta alındıysa? Kocaman bir salonun ortasında duran küçücük bir halı muhtemelen kaybolup gidecektir. Aynı zamanda halıları seçerken eşyaların tarzına uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek gerekir.

Top