Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

İnsanın bir mekanı baştan dekore etmesi ve kendi zevkine göre uyarlaması kulağa eğlenceli gibi gelse de bazen bu yolda atılan yanlış adımlar buna bağlı dekorasyon hataları hayal kırıklığına sebep olabiliyor. Özellikle iyice düşünmeden verilen aceleci kararlar ya da farklı birçok fikri aynı anda uygulamaya çalışmak da beklenenden farklı sonuçlar doğurabiliyor. Bu da ilk bakışta kolaymış gibi görünen dekorasyon adımlarından her birinin aslında ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Dolayısıyla kusursuz bir mekan yaratmak için doğru adımları bilmek ve sıklıkla yapılan dekorasyon hatalarından kaçınmak gerekiyor. İşte mutlaka bilinmesi gereken dekorasyon hataları!

Plansız hareket etmek

Dekorasyonda kusursuzu yakalamanın ilk koşulu olan planlı hareket etmek birçok kişinin atladığı noktalar arasında yer alıyor. Özellikle bu konuda çok heyecanlı olan ve her şeyin bir an önce halledilmesini isteyen kişiler, herhangi bir plan yapmadan gördükleri her şeyi satın alarak en büyük hataya düşüyor. Bunun sonucunda hem maliyet hem de estetik açısından başarısız sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmaz oluyor.

Takım halinde mobilya satın almak

Birçok mağazada, özellikle yeni evli çiftler için mobilya takımları kampanyalı fiyatlarla sunuluyor. Bu da dekorasyon faktörünün bütçe sebebiyle es geçilmesine sebep oluyor. Fakat aynı dokuda, renkte ve görünümde olan takım halindeki mobilyalar, mekânı soğuk ve sıradan gösteriyor. Bunun yerine tek tek alınan ve çok daha ucuza bulunabilecek parçalar ile bütçeyi aşmadan daha şık bir mekâna sahip olmak mümkün.

Renkleri doğru kullanmamak

Bazı kişiler için renkler korkutucu olabiliyor. Bu da tekdüze, klasikleşmiş, soğuk ve sıkıcı renklerin bir arada kullanılmasına sebep oluyor. Ayrıca diğer yandan, farklı birçok rengi bir uyum yakalamadan kullanmaya çalışmak da en sık yapılan dekorasyon hataları arasında yer alıyor.

Gereksiz eşyalar satın almak

Kusursuz bir dekorasyon için kendi başına çok şık, pahalı ya da çok moda olan bir ürünü kullanmak gerekmiyor. Sıklıkla yapılan bu hata hem bütçeyi zorluyor hem de gereksiz detayların yer aldığı karmaşık bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep oluyor.

Aydınlatmaları yanlış kullanmak

Mekanın kusursuzluğunu tamamlayan ve dekorasyonun en önemli adımların olan aydınlatma, birçok kişi tarafından göz ardı ediliyor. Özellikle aydınlatmaya en çok ihtiyaç duyulan çalışma odası ve yatak odası gibi alanlarda bu faktörün göz ardı edilmesi, kullanışsız bir dekorasyonsa sebep oluyor.

Mobilyaları duvarlara dayamak

Tüm büyük mobilyaların duvara yaslanması ve orta kısmın açılması eskide kalması gerekse de hala devam eden dekorasyon hataları arasında yer alıyor. Mekanın ortasını gereksiz yere bomboş gösteren bu tip adımlar yerine mobilyaları odanın farklı yerlerinde denemek, odanın daha şık görünmesini sağlıyor.

Top