Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Asalet Şıklık ve Gücün Simgesi Siyah Renkli Dekorasyon

Asalet Şıklık ve Gücün Simgesi Siyah Renkli Dekorasyon

Asalet Şıklık ve Gücün Simgesi Siyah Renkli Dekorasyon

Şıklık, gücün ve asaleti simgeleyen siyah rengi ev dekorasyonunda kullanmak istiyorsanız bu püf noktaları çok işinize yarayacak!

Siyah Rengi Aydınlık ve Geniş Odalarda Tercih Edin

Eğer odanız aydınlık ve genişse, dekorasyonunuzda gönül rahatlığı ile siyah tercih edebilirsiniz. Fakat küçük ve güneş ışığını fazla almayan bir odanız varsa, siyah ağırlıklı bir dekorasyondan kaçınsanız iyi olur. Çünkü siyah, küçük ve karanlık odanızın daha da dar ve kasvetli görünmesine neden olur.

Dokuların Uyumuna Dikkat

Siyah rengi ev dekorasyonunda kullanmanın püf noktaları arasında dokuların uyumuna dikkat etmek de önemli bir yer alır. Örneğin metal ağırlıklı bir dekorasyonda siyah renk, şık ve uyumlu bir sonuç doğururken ahşapla uyumsuz bir görünüm sunabilir.

Canlı Renkleri Siyahla Sakinleştirin

Evinizde canlı renklerin ağırlıklı olduğu bir dekorasyonu tercih ediyorsanız, bu renk cümbüşünü sakinleştirmek için ihtiyacınız olan şey, siyah detaylardır. Böylece hem karmaşayı önlemiş hem de kullandığınız canlı renkleri ortaya çıkarmış olursunuz.

Siyah Detaylarla, Hakim Rengin Altını Çizin

Detaylarda siyah ren kullanımı, dekorasyonunuzda ağırlıklı olarak kullandığınız rengi ortaya çıkarır. Mesela açık renkli duvarları ön plana çıkarmak için süpürgelikler ve pervazlar siyaha boyanabilir. Kapı eşikleri ve pencere tirizleri de siyaha boyanarak estetik bir düzenleme yapılabilir. Ya da bembeyaz duvarda siyah kapılarla odanıza hareket katabilirsiniz.

Siyahı Tek Başına Kullanmaktan Kaçının

Siyah her ne kadar asil ve estetik bir renk olsa da, tüm odayı siyahla dekore etmek psikolojik açıdan sizi yorabilir. Bu yüzden detaylarda siyaha yer vermek daha şık ve zarif bir görünüm sağlayacaktır.

Kitaplık ve Raflarda Siyah Rengin Kullanımı

Raflarınızda, vitrininizde ya da kitaplığınızda sergilediğiniz eşyaların daha belirgin görünmesini istiyorsanız mutlaka siyah kullanın. Arka planı siyah kullanabileceğiniz gibi sadece rafları da siyah kullanabilirsiniz. Baştan aşağı siyah kullanmak yerine sadece arka planda ya da sadece raflarda siyah kullanabilirsiniz. Arka planda siyah kullanacaksanız rafların cam tercih edilmesi, özellikle vitrin aydınlatması açısından hem şık hem de daha etkili bir görünüm sağlar.

Bir Duvarı Boydan Boya Siyaha Boyamayı Deneyin

Odanızın tek bir duvarını boydan boya siyaha boyayarak kendinize özel bir köşe hazırlayabilirsiniz. Burada canlı renklerle hazırlanmış şık tablolarınızı ya da aksesuarlarınızı sergileyebilirsiniz. Yumuşak gölgelendirmeler kullanarak siyahın çarpıcılığını yumuşatabileceğinizi unutmayın.

Çalışma Odanızda Konsantrasyonunuzu Siyahla Artırın

Siyah, insan psikolojisi üzerindeki iç karartıcı etkisinden dolayı evlerde çok yoğun kullanılmayan bir renktir. Aslında siyah renk, ışığı yok ettiği için dikkat dağıtan unsurların etkisini azaltarak konsantrasyonu artırma özelliğine sahip bir renktir. Bu yüzden çalışma odalarında da aşırıya gitmeden siyah detaylar kullanılabilir.

Asalet Şıklık ve Gücün Simgesi Siyah Renkli Dekorasyon

Top