Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Ahşap Panjurların Modasının Çoktan Geçtiğini Mi Düşünüyorsunuz?

Ahşap Panjurların Modasının Çoktan Geçtiğini Mi Düşünüyorsunuz?

Ahşap panjurların modasının çoktan geçtiğini düşünüyorsanız, bu yazımızda karşılaşacağınız modeller fikrinizi değiştirebilir. Kaldı ki ahşap panjurlar gelip geçici trendlerin, modaların, akımların değil, daha ziyade filmlerin ve romanların konusu oldukları için herhangi bir döneme ait olduklarını söylemek de pek kolay değil. Her ne olursa olsun bulundukları eve başka herhangi bir parçayla kolay kolay sağlanamayacak bir karakter katan ahşap panjurlar, önemli bir pratik işlevle sade ve eskimeyen bir estetiği bir araya getirmeleriyle de bir anlamda eşsiz ürünler olarak öne çıkıyorlar. Peki ama evinizde nasıl bir ahşap panjur kullanabilirsiniz? Ahşap ürünleri artık çok pahalı değil mi? Bulunduğum bölgede kendime göre bir alternatif bulabilir miyim? Bu soruların cevaplarını aramadan önce, bu yazımızda bulunan 5 farklı modele bir göz atın ve ahşap panjurların size göre olup olmadığına karar verin. Gerekli araştırmayı bundan sonra yapabilirsiniz ve emin olun ahşap ürünleri sandığınız kadar pahalı değil. Başka malzemelere göre kat kat daha dayanıklı ve en doğal halleri bile şık olan ahşap ürünleri, her ne kadar sıradan fabrikasyon malzemelerden pahalı olsalar da, uzun vadeli hesap yapıldığında daha ucuza geldikleri de tartışılmaz bir gerçek. 

Uykusuna düşkün olanlar için bir model

Ahşap panjurlar kapalı konumdayken içeriye pek az ışık geçirirler. Zaten bu amaçla tasarlandıkları için de gayet normal bir durumdur bu. Ancak bazı insanlar bu çok az ışıkta bile uyumakta güçlük çekebiliyorlar. Bu yüzden ışıktan rahatsız olanlar ve uykusuna düşkün kişiler için bu model çok uygun olabilir. Kapalı konumdayken hiç ışık geçirmeyen ve adeta günün her saatinde odanızın içinde gece atmosferi yaratabilen bu modeller pazar uykularınızın süresini birkaç saat daha uzatabilir. 

Gün ışığıyla uyanmak isteyenlere

Ahşap panjurundan estetik özelliklerinden ve sağladığı mahremiyetten faydalanayım ama gün ışığından da mahrum kalmayayım diyorsanız, bu model sizin için biçilmiş kaftan. İri parçalı ve ızgaralı yapısıyla ihtiyacınız olan size özel ortamı sağlarken, sabah saatlerinde gözünüzü almayacak ama uyanmanıza da yetecek kadar ışık geçirerek vücut saatinizi normal temposundan koparmayan bu ahşap panjur modelini çok seveceksiniz. 

Parçalı panjurlar   

Karmaşık pencere grupları ve yer seviyesinden daha alçak bir konumda bulunan evler için ideal olan bu parçalı panjurlar, ihtiyacınıza göre belli yerleri açıp belli yerleri kapamanıza izin veriyor. Böylelikle dilediğiniz miktarda gün ışığını rahatlıkla odanıza davet ederken yattığınız yatağı komşularınızın görmesini de engelleyebiliyorsunuz. Panjurları açık mı tutsam kapalı mı tutsam kararsızlığı yaşaması muhtemel olanlar için de iyi bir tercih olabilir. 

Simetrik estetik  

Pencere grupları simetrik bir şekilde bölerek gözü yormayan sade bir tarzda kullanılan bu katlanır ahşap panjur modeli, simetri severler ve karmaşadan olabildiğince kaçmak isteyenler için oldukça ideal. Bu modelde de panjurların alt ve üst kanatları bağımsız hareket edebildiği için yalnızca belli bir bölümü açık bırakarak içeri giren gün ışığının tam olarak istediğiniz düzeyde kalmasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz. 

Özel ihtiyaçlar, özel tasarımlar  

Kapı, pencere ve çatı gibi evlerimizin temel unsurları olan bazı bölümlerinde standartların dışında özel tasarımlar yapmak genellikle oldukça zahmetli ve masraflı bir iştir. Pencere ve kapı ölçüleri genellikle standarttır ve bu standartların dışında yapılacak özel boyutlar size büyük masraflar çıkarabilir. Buna karşın ucuzluk her zaman için ve herkes için öncelikli bir parametre olmayabilir. Sizin de evinizde buradaki gibi özel tasarım pencereler varsa, panjurlarınızı da buna göre özel olarak yaptırabilir, böylece tam olarak istediğiniz biçimde olmalarını sağlayabilirsiniz.

Top