Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yılın Hangi Zamanı Ev Kiralamak Mantıklıdır?

Yılın Hangi Zamanı Ev Kiralamak Mantıklıdır?

Yeni bir ev kiralamak istiyorsanız ve bunun için aciliyetiniz yoksa, “yılın hangi zamanı ev kiralamak mantıklıdır?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Her ne kadar bu konuya verilecek tek bir yanıt olmasa da, istatistikler ev kiralamak için mart -eylül arasının tercih edildiğini gösteriyor.

İstatistikleri bir kenara bırakıp kiralayacağınız evde istediğiniz öncelikleri belirlediğinizde, sizin için en uygun zamanın çok farklı olacağını görebilirsiniz. Önceliğiniz evin lokasyonu mu, fiyatı mı, çok alternatiften birini seçmek mi, ya da daha farklı bir kriteriniz mi var? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar, ne zaman ev kiralamanız gerektiği konusunda size çok önemli ipuçları verecektir.

Önceliğiniz lokasyon ise, işiniz pek kolay olmayabilir!

Eğer herkes tarafından çok beğenilen bir muhitte oturmak istiyorsanız, kiralık ev bulmak için asla “en iyi zamanın” olmadığını göze almalısınız! Çünkü yüksek talep olan yerlerde kiralık ev bulmak hem zordur, hem de bu tür yerlerde “kelepir” bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer. Bu tür yerler kimi zaman ulaşımı kolay olan yerlerdir, kimi zaman şehir merkezleridir, kimi zaman sosyal yapısı gereği özeldir, kimi zaman da muhteşem manzaralı yerlerdir. Nedeni ne olursa olsun, çok talep gören bir yerden kiralık ev bakıyorsanız ve bütçeniz belliyse, yılın her mevsimi gözünüz emapark.com ve emapark.az ‘da olmalıdır.

Önceliğiniz en beğendiğinizi seçmekse, bahar ve yaz aylarını bekleyin!

Emlak sezonunun en hareketli olduğu mart-eylül arasındaki zaman diliminde bir çok kiralık ev arasından seçim yapma şansınız daha yüksek olur. Çünkü öğrenciler, ya da başka bir yere taşınmak için sizin gibi yaz aylarını bekleyenler sayesinde bu dönemde bir çok ev boşalır. Eğer kendinizi garantiye almak istiyorsanız, emlak sezonunu kaçırmamalısınız. Ama bu sezon boyunca rekabetin de fazla olduğunu ve sizin gibi yüzlerce kişinin ev aradığını da aklınızdan çıkarmamalısınız.

Önceliğiniz fiyatsa; ölü sezonu tercih edin!

Ekim-mart arasındaki ölü sezonda kiralayacağınız ev fiyatı, bahar ve yaz aylarına göre çok daha hesaplı olabilir. Bu sezonda gerçekten ihtiyaçtan kiralık olan evleri bulabilir, hem de fazla rekabet olmadığı için indirim şansınızı zorlayabilirsiniz.

Önceliğiniz bütün olasılıklarsa, iyi şanslar!

Eğer hem iyi bir yerde, hem iyi özellikleri olan bir evi, hem de en iyi fiyata kiralamak gibi bir hayaliniz varsa, yani hiçbir önceliğinizden vazgeçemiyorsanız, size iyi şanslar diliyoruz. Bu hayaliniz imkansız değil. Çünkü emapark.com ve emapark.az ‘un sürekli güncellenen ilanları arasında mutlaka kriterlerinize uygun bir evi bulabilirsiniz. Yeter ki sabırla ve dikkatle aramaya devam edin!

Top