Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yeni Eve Taşınmanın Stresiyle Başa Çıkmak İçin Pratik Bilgiler!

Yeni Eve Taşınmanın Stresiyle Başa Çıkmak İçin Pratik Bilgiler!

Yeni bir eve taşınmak, aynı zamanda yeni bir hayata adım atmak da demektir. O yüzden, her taşınmada içinizde bir rahatlama ve ferahlık hissedersiniz. Fakat ev bulma ile eve yerleşme arasında kalan taşınma kısmını atlatmak bazen gözünüzde büyür. Halbuki, bu kısmı kolaylaştırmak elinizde. İçeriğimizde, yeni eve taşınmanın stresiyle başa çıkmak için yararlanabileceğiniz pratik bilgiler.

1. Yeni Evde Değişiklik Yapmak

Yeni evinizde ihtiyacınıza veya zevkinize göre birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bu adımı kolaylaştırmak için eski evinizden yeni evinize taşınmanız arasında süre bırakın ve ustalarla önceden anlaşarak bütün tadilatların siz gelmeden bitmesine gayret edin. Böylece, evinize tam olarak yerleşmenin huzurunu yaşayabilirsiniz.

2. Yeni Eşya Bakmak

Yeni eşya bakmak için hem zaman hem de bütçe ayırmanız gerekir. Dolayısıyla bu, taşınmanın en stresli adımlarındandır. Stres yaşamamak için eski eşyalarınızı iyi değerlendirin ve yeni evinize uyabilecek olanları değiştirmeyin. Almak istediğiniz eşyalardan hangilerine gerçekten ihtiyacınız olduğunu düşünün. Unutmayın, minimalist bir evde daha rahat edebilirsiniz. Listenizde eleme yapamazsanız acil olmayan eşyaları daha sonraya bırakabilirsiniz.

3. Eşyaları Toplamak

Eşyaları toplamak epey vakit alabilen bir adımdır. Özellikle de çok eşyanız varsa. Bunun çözümü de toparlanmayı birkaç güne değil daha uzun zamana yaymaktır. Taşınmaya karar verdiğiniz anda eşyalarınızı en azından düzenleyip gruplara ayırmaya başlarsanız beklenen gün gelip çattığında sadece onları kolilemekle uğraşırsınız.

4. Nakliye Şirketiyle Anlaşmak 

Çok sayıdaki nakliye şirketi arasından seçim yapmanız zor olabilir. Vaktinde, ekonomik ve özenli bir hizmet alabilmek için önceden internette araştırma yaparak forumları ve şikayet sitelerini okuyabilirsiniz. İnsanların deneyimlerinden yararlanarak seçim yapmak, fiyatlarla hizmet hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar ve nakliye sırasında stres yaşama olasılığınızı epey azaltır.

5. Eşyaları Eve Yerleştirmek

Sıra, bütün o kolilediğiniz eşyaları yeni evinize yerleştirmekte. Bu adımda stresi azaltmak için eşyaları kolilerken düzenli olmaya özen gösterin. Sonra, nakliye şirketine eşyaların hangi odalara bırakılması gerektiğini söyleyin. Kolileri açmadan önce aklınızda yerleşim planını oluşturun, böylece daha az vakit kaybeder ve daha kolay yerleşirsiniz.

6. Fatura Aboneliklerini Üstünüze Almak

İster satılık ister kiralık eve taşının, bu adım maalesef standart. Elektrik, su ve doğalgaz faturalarını üstünüze geçirmek için ilgili kurumlara giderek belli bir depozito ödemeniz gerekir. Stresi azaltmak için mümkünse söz konusu kurumlara açıldıkları saatte gidin. Sabahları daha az sıra olur ve işleriniz daha çabuk biter.

Top