Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Satın Alma Sahiplen, Bir Can’a Sıcak Yuva Ver.

Satın Alma Sahiplen, Bir Can’a Sıcak Yuva Ver.

Satın Alma Sahiplen, Bir Can’a Sıcak Yuva Ver.

Bir evcil hayvan almaya karar verdiniz ve pet shopları dolaşıyorsunuz. Ordaki tatlı şirin yavrularu gördünüz hemen almak istiyorsunuz ama biliyor musunuz bu tatlı hayvanlar ticareti yapılmak için üretildi, oysa ki satın almak yerine neden sahiplen miyorsunuz?

İhtiyacı Olan Bir Canlıya Yuva Olun

Aslında evcil hayvan dükkanlarındaki  canlılar dahil sokaklarda bulunan pek çok canlının bir yuvaya ihtiyacı olduğunu biliyoruz, ancak bu dükkanlarda yüklü miktarda paralara satılan bu canlıların birçoğunun sırf daha küçük ve sevimli olduklarından daha çok ilgi gördüğünü ve bu yüzden de özel olarak sizin satın almanız için üretildiğini biliyor musunuz? Bu canlıların ticari bir mal olmadıklarından ve diğer bütün canlılar gibi yaşama hakkında sahip olduklarından dolayı alınıp satılmamaları gerektiği de düşünülürse, herhangi bir paha biçilmelerinin de kesinlikle yanlış olduğunu eminiz siz de anlayacaksınız. Üstelik ne kadar küçük ve sevimli olsalar da onlar da diğer ırk dostları gibi çoğu zaman hayatlarını evden eve gezerek ve hatta belki de sokağa atılarak geçirmek zorunda kalıyorlar. Durum böyle olunca da aslında pek çok barınakta ve hayvan dükkanlarında görüp beğendiğiniz ve tatlı bulduğunuz bu hayvanlara rastlama şansınız artıyor.

Sahiplendiğiniz bir canlıyla oldukça güçlü bağlar kurmanız muhtemel. Tabii ilk başlarda uyum ve güven sorunları yaşamanız da oldukça olası. Ancak, sahiplendiğiniz canlının daha önce belki de satın alınıp sahiplenildiğini ya da belki de hiçbir yuvaya sahip olamadığını unutmayın. Barınakları dolaşıp bu canlıların hikayelerini dinleyebilir, bağ kurduğunuz ve sizinle gelmesini istediğiniz canlıyı daha iyi tanıyabilirsiniz. Biraz önce de dediğimiz gibi yeni arkadaşınız, başlarda size güven duymakta zorlansa da onu terk etmeyeceğinizi anladıktan ve size tamamen güvendikten sonra bambaşka bir iletişiminiz olacağından emin olabilirsiniz. Amerika’da evcil hayvanlar ve insan arkadaşlarıyla yapılan bazı araştırmalar, kurtarılan ve sahiplenilen kedi ve köpeklerin yeni yuvalarında çok daha huzurlu ve uyumlu canlılara dönüştüklerini ve insan arkadaşlarıyla aralarında çok daha güçlü bağlar kurulduğundan onların sözünden pek de çıkmadıklarını gösteriyor.

Top