Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Kıbrıs’ta Oturum İzni Nasıl Alınır?

Kıbrıs’ta Oturum İzni Nasıl Alınır?

Kıbrıs, yükselen yaşam standartları ile birlikte pek çok insan tarafından yaşamak için tercih edilebilir bir ülke haline dönüşmüştür. Ülkenin yaşanabilirdik seviyesi günden güne artış göstermektedir. İktisadi, siyasi, eğitim alanında Kıbrıs günden güne ilerleme kaydetmektedir. Gerek şahıs bazında gerek yatırımcılar bazında bu durum gözle görülebilir niteliktedir. Bundan dolayı Kıbrıs bir cazibe merkezi haline gelmiştir. Yatırımcılar yatırım yapmak için Kıbrıs’ı tercih ederken insanlar ise yaşamak için Kıbrıs’ı tercih etmektedir.

Kıbrıs’ta Yerleşme

Kıbrıs’ta oturma izni alma iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Bunlara E ve F tipi izinler denilmektedir. E tipi yerleşme uluslararası geçerliliği olan bir firmada çalışıyor olan yabancı uyruklu vatandaşları kapsar. Fakat E tipi oturma izninden yararlanmak için birtakım kriterler vardır. Mesela, bahsi geçen firmanın büyük bir bölümü yabancı olmalıdır.

Aynı zamanda firmanın başka bir firma ile bağdaşıklığı olmaması gerekir. Kendi şirket ofisinde etkinliklerini sürdürmelidir. Ancak bu oturma izni şirket yöneticilerince 2 yıl geçerlidir. Fakat bu 2 yıllık süre dolduğunda bazı kriterler geçerli ise yenileme gerçekleştirilebilir. F tipi oturma izni ise çalışmaksızın Kıbrıs’ta ikamet izni bulundurabilmedir. Bunun için kişinin banka hesabında yüksek miktarda parasının olması gerekir. Belli bir miktardaki parayı banka hesabında bulunduran kişi Kıbrıs’ta yaşama izni alabilir.

E ve F Tipi Oturma İzninin Farkları

Her iki izin tipi de Kıbrıs’ta kalıcılığı sağlar. Ancak kişinin uzun dönemler boyu Kıbrıs’ta bulunmaması ya da Kıbrıs’ta evinin bulamaması her iki izin tipinde de yerleşim izni için iptal sebebi sayılabilir.

Top