Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
Başka Bir Şehre Taşınırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 6 Konu!

Başka Bir Şehre Taşınırken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 6 Konu!

Ev taşıma, her insanın hayatı boyunca bir kez dahi olsa yaşadığı zorlu durumlar arasında bulunuyor. Taşınma işlemi, özellikle yaşanmamış farklı bir şehre gerçekleşecekse bu süreç daha zorlu bir hal alabiliyor. Ancak taşınırken aşağıda sizler için listelediğimiz birtakım altın kuralları göz önünde bulundurarak işlerinizin biraz daha hafiflemesini sağlayabilir ve bu zorlu süreci daha kolay atlatma şansı elde edebilirsiniz.

1.Taşınacağınız Şehri İyi Araştırın

İş, eğitim veya daha iyi yaşam standardı gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak taşınmak zorunda kaldığınız zaman yaşayacağınız yeni şehre dair  birtakım araştırmalar yapın. Şehrin trafik durumu, belediye hizmetleri, alışveriş merkezleri ve idari kurumları hakkında bilgi edinmeye çalışın. Elde edeceğiniz bilgileri, şehrin belediye sitesinden öğrenebilir veya dilerseniz taşınma öncesi şehre geldiğinizde kendiniz deneyimleyebilirsiniz.

2.Yaşayacağınız Semti İnceleyin

Başka bir şehre taşınırken dikkate alınması gereken en önemli noktaların başında yaşanılacak semte dair bilgiler elde etmek gelir. Örneğin; semtin yakın çevresinde bulunan; market, okul, restoran ve açık pazar gibi çeşitli mekanlar konusunda bir ön incelemede bulunulabilir. Yapacağınız incelemeler, hem semtinize daha kolay adapte olmanızı hem de ihtiyaçlarınızı pratik şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

3. Hastane ve Polis Karakolunun Yerini Teyit Edin

Olası kaza veya yaralanma durumlarında ilk olarak sağlık ve güvenlik kuruluşlarına gereklilik duyacaksınız. O nedenle taşınırken gerek şehrin merkezi noktalarında gerekse yaşayacağınız mahallenin yakın konumunda yer alan karakolları ve hastaneleri teyit etmeyi unutmamalısınız. Bu konuda şehrin önemli kurumlarının numaralarının bulunduğu telefon rehberinden yararlanabilir veya mahalle muhtarınızdan yardım isteyebilirsiniz.

4. Şehrin Ulaşım Durumunu Öğrenin

Yaşayacağınız şehri daha yakından tanımak ve keşfetmek için ulaşım alt yapısını mutlaka araştırın. Büyük şehirlere taşınacaksanız ve kendinize ait kişisel aracınız yoksa hangi toplu taşıma araçlarının kullanıldığını bilin. Kendi aracınızı tercih edeceğiniz durumlar için de trafik yoğunluklarına karşı hangi yol güzergahlarının daha rahat ulaşım sağladığını öğrenebilirsiniz.

5. Eşyalarınızı Doğru Şekilde Kategorize Edin

Taşınmaya yakın başlanılan ve yeni eve geçinceye kadar devam eden eşya paketleme işlemi, daha çok farklı bir şehre taşınacaklar için zorlu bir hale dönüşür. Ancak bu zorlu süreci, eşyalarınızı evinizin bölümlerinize göre kategorize ederek daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. İsterseniz de kolilerinizin üzerine etiket yapıştırarak eşyalarınızın fark edilebilmesini sağlayabilirsiniz.

6. Evden Eve Nakliyat Firmanızı Doğru Seçin

Taşınmak, şehir değiştirmek, kolay yerleşim sağlamak gibi çeşitli amaçlarla tercih edeceğiniz nakliyat firmanızı önce birtakım kriterlere bağlı olarak değerlendirin. Sonuçta; birçok farklı kişilerden olumlu yorum almış, reyting oranları yüksek, sigorta-sözleşme konusunda disiplinli davranan büyük ve köklü nakliyat şirketleri, size daha iyi ve güvenilir bir taşıma hizmeti sunacaktır.

Yukarıda sizin için hazırladığımız dikkat edilmesi gereken noktalar sayesinde artık yeni evinize taşınmak için hazırsınız! Ancak verdiğimiz taşınma ipuçları için öncelikle yeni bir eve ihtiyaç duyuyorsanız hayallerinizi gerçeğe dönüştüren ve emlak arayışınıza son veren emapark.com ve emapark.az ‘ı ziyaret edebilirsiniz. 

Top