Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image

Yeterince Işık Alamadığı İçin Odalarınız Karanlıkta Mı Kalıyor !O Zaman Aydınlatalım!

Bahçe katı dairelerdeki ve evlerin apartman boşluğuna bakan bölümlerindeki odalar, yeterince ışık alamadığı için karanlıkta kalıyor. Penceresiz odaları veya evlerin iyi aydınlanmayan bölümlerini sıcak, aydınlık bir yaşam alanına dönüştürmek için bazı dekorasyon ipuçlarından yararlanılıyor. Bu sayede karanlık odaları bile aydınlık, ferah bir görünüme kavuşturmak mümkün oluyor.

Odanızın duvarlarını açık renge boyayın

Karanlık oda ve koridorları daha aydınlık göstermek için uygulanan ilk yöntem, duvarları açık renklere boyamak oluyor. Bu amaçla genellikle ışığı daha iyi yansıtan beyaz, açık mavi, eflatun, pembe ve gri gibi soğuk renkler tercih ediliyor. Karanlık odalar güneş ışığından mahrum kaldığı için odanın duvarlarının küf, nem gibi etkenlerle deforme olmasını önlemek amacıyla antibakteriyel ve silinebilir özellikteki iç cephe boyaları kullanmak gerekiyor.

Aydınlatmaları güçlendirin

Evin diğer odalarında kullanılan aydınlatma araçları, karanlık odaları aydınlatmada yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle karanlık odalarda daha güçlü aydınlatmalar kullanmak gerekiyor. Siz de karanlık odalarınızı aydınlatmak için güçlü, tasarruflu LED ampulleri tercih etmelisiniz. Işığın büyük bölümünü duvara yansıtan aplik tipi aydınlatmalar yerine sarkıt tip aydınlatmaları kullanarak odanızın daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer karanlık odanız çok genişse, mobilyalara veya süpürgeliklere monte edilebilen gizli LED ışıkları veya şık lambaderleri kullanarak odanızı daha aydınlık hale getirebilirsiniz.

Dekorasyonunuzu sadeleştirin

Karmaşık ve kalabalık bir dekorasyon, odaların olduğundan daha sıkışık ve karanlık görünmesine yol açıyor. Bu nedenle odalarını daha aydınlık ve ferah göstermek isteyenlerin odalarının dekorasyonunu sadeleştirmesi öneriliyor. Büyük, hantal mobilyalar yerine ince tasarımlara yönelmek, odanın aksesuar yükünü hafifletmek ışığın odaya daha iyi yayılmasını sağlıyor.

Büyük aksesuarlardan yararlanın

Karanlık odaları daha geniş, aydınlık ve ferah bir hale getirmek için minik dekoratif objeler yerine büyük aksesuarlar tercih ediliyor. Siz de büyük duvar aynalarıyla odanıza derinlik kazandırabilirsiniz. Aynaları ışık kaynaklarının karşısına yerleştirerek yansıyan ışıktan faydalanabilirsiniz. Duvarlara asacağınız saat, tablo gibi aksesuarlarla da odanıza hareket kazandırırken ışığın farklı açılarda kırılarak zemine yansımasını sağlayabilirsiniz.

Koltuklarınızı kırlentlerle donatın, zemine açık renkli halı ve kilimler serin

Karanlık odalarını daha aydınlık göstermek isteyenler genellikle mobilyalarını ve koltuk takımlarını açık renk modellerden seçiyor. Yeni eşya satın almaya gerek kalmadan açık renkli koltuk örtüleri, minderler ve kırlentler kullanarak; eşyaların, ışığı yansıtmasını sağlamak mümkün oluyor. Tavan aydınlatmalarının kullanıldığı odalarda mekanı daha geniş ve aydınlık göstermek için açık renkte zemin döşemeleri tercih ediliyor. Parkeleri değiştirmek son derece masraflı olduğundan açık renkli halı ve kilimler kullanarak benzer bir etki oluşturulabiliyor.

Top