Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Yeni Nesil Ev Dekorasyon Trendi, İşlevini Yitirmiş Eşyaları Kullanmak!

Yeni Nesil Ev Dekorasyon Trendi, İşlevini Yitirmiş Eşyaları Kullanmak!

Son zamanlarda kendin yap projeleri ve geri dönüşüm üzerine kurulu yeni nesil ev dekorasyon trendleri sayesinde, işlevini yitirmiş eşyaları farklı bir amaç için kullanmak çok moda! Siz de eski eşyalarınızı birkaç küçük dokunuşla benzersiz dekoratif ürünlere dönüştürmek için el becerinizden ve hayal gücünüzden yararlanabilirsiniz. Böylece hem evinizi güzelleştirmek için özgün bir yol bulabilir; hem de çöpe gidecek eşyalara ikinci bir şans vererek geri dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz.

Cam Şişelerden Minik Vazolar Yapın

Evsel atıkların büyük bir bölümü mutfak malzemelerinden çıkıyor. Gıda ambalajları çöpe atıldığında uygun geri dönüşüm işlemlerinden geçmediği için doğada yok olması yüzyıllar sürüyor. Bunu engellemek için siz de evinizdeki şişe ve kavanozları kullanarak mükemmel dekoratif ürünler elde edebilirsiniz. Soda veya meyve suyu şişelerini yıkayıp temizledikten sonra üzerini şeffaf tutkal veya sıcak silikon yardımıyla iple kaplayabilir; çiçeklerinizi muhafaza etmek için şirin birer vazoya dönüştürebilirsiniz.

Cam Kavanozlardan Şık Mumluklar Yapın

Evinizdeki atık cam kavanozları kullanarak yapabileceğiniz bu mumluklar sayesinde hem mumlarınızı devrilme tehlikesi olmadan, emniyetli bir şekilde yakabilir; hem de ortama sıcak bir görünüm katabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olanlar: cam kavanoz, dekupaj tutkalı, sararmış yapraklar, mum, fırça veya sünger. Öncelikle cam kavanozu temizleyin ve varsa üzerindeki etiketi çıkarın. Fırça ya da sünger yardımıyla dekupaj tutkalını kavanoza uygulayın. Yaprakları kavanozun üzerine yapıştırın ve bir kat daha tutkal sürerek sabitleyin. Kuruması için biraz bekledikten sonra dilerseniz ip veya kurdeleyle kavanozunuzu süsleyebilir, minik mumları kavanozun içine yerleştirebilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Rulolarını Eşsiz Duvar Süslerine Dönüştürün

Yalnızca tuvalet kağıdı rulosu, sprey boya ve yapıştırıcı kullanarak muhteşem duvar süsleri yapabilirsiniz. İnce şeritler halinde kestiğiniz rulo parçalarını zevkinize göre birleştirip bir kompozisyon haline getirin ve sprey boyayla renklendirin. İşte bu kadar!

Ahşap Kasaları ve Paletleri Sehpa ya da Puf Olarak Değerlendirin

Ahşap kasalardan ve paletlerden yararlanarak oldukça şık mobilyalar yapabilirsiniz. Kasaları boyayabileceğiniz gibi daha rustik bir görünüm için doğal haliyle de kullanabilir, içine uygun bir minder dikerek harika bir puf haline getirebilirsiniz. Paletleri çivi veya ağaç tutkalı yardımıyla birleştirerek kullanışlı bir sehpaya dönüştürebilirsiniz.

Eski Gitarınızı Duvar Dekoru ve Raf Olarak Kullanın

Evinizde; bir heves aldığınız ama çalmayı hiç öğrenemediğiniz ya da zamanla kullanılamaz hale gelmiş bir gitarınız varsa, onu kullanarak benzersiz bir duvar aksesuarı yapabilirsiniz. Gitarın üst gövdesini; ahşap testeresi yardımıyla keserek bir rafa dönüştürebilir, gövde üzerine minik delikler açıp içine led ışıklar koyarak dekoratif bir aydınlatma haline getirebilirsiniz.

Top