Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Yatak Odasında Aydınlatma Seçimleri Ve Abajur!

Yatak Odasında Aydınlatma Seçimleri Ve Abajur!

Yatak odasında aydınlatma seçimlerinin özenle yapılması gerekir. Yatak odası, evin en özel yaşam alanı olurken, kendimizle baş başa kalarak keyifli zaman geçirmemize ve güzel bir uyku eşliğinde günün yorgunluğunu atmamıza yardımcı olur. Bu açıdan, yatak odası dekorasyonunda, görselliğin huzurlu ve dinlendirici bir ortamla birleşmesi çok önemlidir.

Dekorasyonda bütünlük sağlayan ve mekânlara ferah bir görünüm katan aydınlatmalar, aynı zaman da dekoratif görünümleriyle de yaşam alanlarına estetik bir değer katar. Bu aydınlatma elemanlarından biri olan abajurlar, şık ve fonksiyonel tasarımlarıyla yatak odalarında sıklıkla tercih edilen ürünlerdendir.

Zengin renk ve model seçenekleri ile farklı tarz ve ihtiyaçlara cevap veren abajurlar, yumuşak ışık geçişleriyle huzurlu bir ortam yaratırken, dekorasyon açısından da tamamlayıcı bir etki oluşturur. Peki, abajur seçimi nasıl yapılır? İşte yatak odası abajuru alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Genel Görünümü Tamamlayan Tercihler

İyi bir dekorasyon, uyum oluşturan ögelerin bütününü ifade eder. Bu doğrultuda, yatak odası için abajur seçiminin odanın genel görünümü ve dekorasyonuyla uyumlu olması, çok daha estetik bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Abajur alırken, kişisel zevkinize hitap eden, aynı zamanda, odanın tarzınıza uygun seçimler yapmanız doğru olacaktır. Klasik görünümlü bir yatak odası için en ideal seçenekler şapka ya da gövde kısımları süslü, ahşap ya da eskitilmiş tasarımlar olurken, minimal mobilyalarla küçük boyutlu sade modeller uyum sağlayacaktır. Eğer daha modern bir odanız varsa, parlak ya da metal görünümlü ürünlerle farklılık oluşturabilirsiniz.

Tasarım Özelliklerini Dikkate Alın

Abajurlar, bir aydınlatma aracı olmalarının yanı sıra, yaşam alanlarına ufak dokunuşlarla hareket katmak isteyenler için, ideal dekorasyon ögeleri arasında yer alır. Bu açıdan, abajurlarla yatak odanıza şıklık katabilir, aynı zamanda daha canlı ve huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Tabi, bunu yaparken, ürünün tasarım özelliklerini ve malzemesini göz önünde bulundurarak, yatak odanızla uyum oluşturacak bir modeli tercih etmelisiniz.

Malzeme açısından; ampul kullanım özellikleri, dokunmatik kontrol seçeneği ve kablo uzunluğu nem verilmesi gereken detaylardır. Yanı sıra, kumaş ya da pvc gibi dış kaplamanın da göz önünde bulundurulması gerekir. Boyut özellikleri ve ışık yayma açısından ise, büyük abajurlar, genellikle geniş yatak odalarında aydınlatma açısından öne çıkarken, bu tasarımlar küçük odalarda karmaşık bir görünüme neden olabilir. Bu nedenle, dar bir yatak odanız varsa, daha küçük boyutlu bir model tercih edebilirsiniz. Ayrıca, iki komidininiz varsa ve bunların üzerinde farklı modeller tercih edecekseniz, aynı renk ve yüksekliğe sahip farklı tasarımlarla özgün ve sade bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Renklerin Uyumuyla Odanıza Canlılık Katın

Abajur seçiminde, tarz ve boyutun yanı sıra renk seçimi de önemlidir. Oda içerisinde bütünlük oluşturmak için abajur renginin eşya ve aksesuarlarla uyumlu veya diğer renkleri vurgulayacak tonda seçilmesi doğru olacaktır. Bu doğrultuda yatak odanızda yer alan halı, perde ya da mobilyalarınızdan hangisine vurgu yapmak istiyorsanız, aynı renk tonlarında bir abajur seçebilirsiniz. Klasik ve koyu renkli mobilyaların yer aldığı yatak odaları için, koyu renkte ince gövdeli modellerle dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Sıra dışı bir dekorasyon istiyorsanız, eşyalarla tamamen zıt renkte bir model alarak, çarpıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Top