Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Yatak Odası Dekorasyonunda İskandinav Tarzını Nasıl Yakalarsınız?

Eğer yatak odanızın dekorasyonundan sıkıldıysanız, yaratıcılığınızı kullanarak İskandinav dekorasyon tarzıyla yatak odanızı baştan aşağıya değiştirebilirsiniz.

Danimarka, Norveç, İsveç gibi İskandinav ülkelerine ait olan İskandinav tarzı, bu ülkelerin iklim değişikliklerinden yola çıkılarak belirlenen renk ve aksesuarlardan oluşuyor. Sade ve modern bir yatak odası görünümü elde etmek isteyenler için son derece uygun olan İskandinav tarzı yatak odası dekorasyonu, oldukça basit kompozisyonlarla uygulanabiliyor.

İskandinav Tarzını Nasıl Yakalarım?

Belirli sınırları olmasa da bu tarzın en belirgin özelliği, beyaz rengin baskın oluşunda yatıyor. İskandinav ülkelerinde uzun geçen kış mevsimi, beyazın temel olarak kullanılmasına neden oluyor. Beyaz renge ağırlık verilerek ve diğer renkleri genel tasarım konseptine yedirerek eşsiz bir dekorasyon elde edilebiliyor. İskandinav tarzın temelinde yatan beyaz renkle bütün duvarlar boyanarak ilk adım atılmış oluyor.

İskandinav tarzını yatak odasına yansıtmak isteyenler, genellikle ahşap malzemeden mobilyaları tercih ediyor. Yatak başlığından komodine kadar bütün mobilyaların ahşap olması, atmosfere ekstra bir huzur katıyor. Metal aksesuarlar ile bütünleştirilen eşyalar, canlı kırmızı veya turuncu gibi renkte objeler ile bütünleştiriliyor. İskandinav evleri, canlı renklerin beyazla olan uyumundan dolayı mükemmel dekorasyonlara sahip oluyor.

İskandinav Tarzını Belirleyen Unsurlar

İskandinav tarzda dekorasyon denince akla gelen temel unsurlar sadelik, işlevsellik, doğru ışıklandırma, doğal malzeme kullanımı ve renk uyumu olarak sıralanabiliyor. Bütün bu unsurların görünür olması istendiğinde, olabildiğince az sayıda eşya kullanılıyor. Ekonomik açıdan uygun olan bu tarzda sadeliği yaratmanın ilk koşulu, gereksiz olan bütün eşya ve aksesuarlardan arınmak oluyor. İstendiğinde kolayca toparlanabilen pratik aksesuarlar ile yatak odasının işlevselliği arttırılıyor.

Ferah ve aydınlık bir yatak odası için her zaman doğal ışığın kullanılması gerekiyor. Yarı transparan perdeler ile gün ışığından olabildiğince faydalanıyor. Doğal ışık olmadığı zamanlarda ise tavan aydınlatmaları, abajurlar, şamdanlar ve mumlar ışıklandırmayı sağlıyor. Malzeme kullanımında her zaman doğal olanın tercih edildiği bu tarzda ahşap dışında el yapımı malzemeler dikkat çekiyor. Yün, keten, pamuk gibi malzemeler ile farklı desenler elde edilebiliyor. Beyazla uyum sağlayan pastel tonlar, tarzı yaratmada etkili olan unsurlar arasında yer alıyor. Detaylarda mavi, yeşil, sarı, gri gibi tonların ağırlığı ile farklı bir dinamizm yaratılıyor.

Top