Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Tatil Döneminde Ev  Satmak?

Tatil Döneminde Ev Satmak?

Yaz ayları, tatil döneminde ev satmak isteyenler için emlak piyasasının canlandığı ve enflasyonun düştüğü en ideal zamandır. Haziran ayı ile başlayıp eylül ayında son bulan bu dönem içerisinde piyasadaki ev ilanları, alıcılarının da artması ile birlikte doğru orantılı olarak artar.

Kış aylarında hem yoğun iş temposu hem de devam etmekte olan eğitim dönemi gibi nedenlerden ötürü yeni bir ev alıp taşınmak bir hayli zor olacağından; ikamet etmek amacıyla ev almak isteyenler cıvıl cıvıl ev ilanları ile dolup taşan yaz aylarını beklerler. Yaz aylarında ev satmak isteyenlerin ise bu capcanlı ev pazarında kendi ev ilanları ile ilgi çekebilmek ve satış işlemini gerçekleştirebilmek için tatil döneminde nasıl ev satılacağı konusunda küçük ama önemli bazı ipuçlarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Evin değeri hesaplanırken gerçekçi bir fiyat belirlenmeli

Haziran ve eylül ayları arasında artan ilan ve fiyatlar sebebiyle evlerin gerçek ederlerinin üzerine çok kolay bir şekilde çıkıldığı gözlemlenir. Fiyatların bonkörce belirlenmesi aslında konut sahibinin zararına sonuçlanır. Piyasa araştırması yaparak satıcıların kapısını çalan müşteriler ev için çok yüksek bir meblağ seçildiğini gördüklerinde konutun satılması zorlaşır; ilan geri plana düşer. Evin konumuna ya da kira bedeline göre belirlenen gerçekçi bir fiyat aralığı alıcılarınız üzerinde ilgi çekici bir etki yaratacaktır.

Ev için gerekli tadilatlar yapılmalı ve ev kullanıma hazır olmalı

Tatil döneminde satışa başlamadan önce bilinmelidir ki yaz aylarında bir ev arayışına düşen alıcıların çoğu ikamet etme düşüncesinde olan ve kullanıma hazır bir konut arzulayan müşterilerdir. Boyaları dökülmüş duvar ve tavanlar, kırık kapı kolları, çalışmayan elektrik hatları, bozuk bir musluk alım satım sırasında hanenize eksi puan olarak yazılacaktır. Satışa çıkarmadan önce evinizin boyasının yapılmasına, temizlenmesine ve tadilatının tamamlanmasına özen göstermelisiniz.

Tatil döneminde ev satarken fotoğraflarda güneş ışığı kullanılmalı

Yaz günleri güneş ışıklarının yeryüzü ile bolca buluştuğu günlerdir. Bu günlerden olabildiğince çok istifade etmeli ve evin satışı ile ilgili verilecek ilanlarda gün içerisinde çekilmiş; odaların, varsa balkon ya da bahçenin doğal bir ışıkla aydınlandığı fotoğraflara yer verilmelidir. Örneğin; güneşin envaiçeşit dokunuşları üzerine düşmüş bir balkon fotoğrafı, yaz alıcılarının büyük oranda ilgisini çekecektir.

Doğru yerlere ilan verilmeli ve alıcılar ile hızlı iletişime geçilmeli

Ev ilanı verilirken doğru ve güvenilir pazarlama platformlarını kullandığınızdan emin olmalısınız. Tatil döneminde ev satmak için diğer birçok ilan ile rekabet etmek zorunda kalacağınızı bilmelisiniz. Bunun için de verilen ilanlar sürekli takip edilmeli ve arka sayfalara düşmemek için güncellenmelidir. Evinizi tatil zamanında nasıl satacağınızı ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrendiğinize göre www.emapark.com‘da ilanınızı yayınlayabilir; alıcılarınız ile hızlı iletişime geçerek ilanınızın güncelliğini koruyabileceğiniz bir platformdan yararlanabilirsiniz.mornot.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Top