Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Taşınmadan Önce Mutfağınızda Yapılması Gereken İşler..

Taşınmadan Önce Mutfağınızda Yapılması Gereken İşler..

Her ne kadar yepyeni bir hayata adım atmanızı sağlasa da taşınmak yorucu ve meşakkatli bir iştir. Özellikle de hızlıca bozulacak yiyeceklerin, en kolay zarar görecek ve yeni eve hızlıca yerleştirilmesi gereken eşyaların bulunduğu mutfakları taşırken ekstra özen göstermek gerekir. İşte taşınmadan önce mutfağınızda yapmanız gereken şeyler!

Mutfak eşyalarını kategorize edin

Tabaklar, bardaklar, kaseler ve diğer cam, porselen mutfak eşyalarını kategorize ederek paketlemek, yeni evinizi düzenlerken işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Kırılacak bu eşyaları kağıtlara sararak türüne göre kolilere özenle yerleştirmeniz, sonrasında eşyalarınızı hızlıca bulmanıza da yardımcı olacaktır.

Kolileri sıkıca bantlayıp kapattıktan sonra üzerine “kırılacak eşya” yazısını da yazmayı unutmamalısınız. Çok değerli kırılacak eşyalarınızı ekstra güvence altına almak içinse kağıtla sarma işleminin ardından tencerelerin içine yerleştirebilir, kapağını sıkıca kapatıp bantladıktan sonra da bir koliyle ya da naylona sarılmış halde nakliye aracına koyabilirsiniz. Tüm bunları yaparken eski, kullanmayacağınız eşyaları ayıklayıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere ayırmak ya da çöpe atmak da yepyeni bir başlangıç yapmanız adına uygun bir seçim olacaktır.

Elektronik aletlerinizi güvence altına alın

Mutfakta tabak, bardak gibi hem küçük hem de kırılacak eşyaların yanı sıra buzdolabı, fırın, derin dondurucu, bulaşık makinesi, davlumbaz gibi beyaz eşyalar ve elektrikli ev aletleri de bulunur. Bu tip eşyaların zarar görmeden taşınması için özenle paketlenmeleri gerekir.

Beyaz eşyaların büyük boyutları nedeniyle taşınma esnasında sürtünme, çarpma gibi durumlar gerçekleşebilir. Bu nedenle de çizilmeler, göçükler meydana gelebilir. Yüksek meblağlara satın alınan beyaz eşyaları, taşınırken en iyi şekilde korumak için nalburlarda ya da yapı marketlerde kolayca bulabileceğiniz naylon rulolarla iki kez sarabilirsiniz.

Mutfakta kullanılan elektrikli ev aletlerini de yine naylon rulolarla sararak kutuların içerisine yerleştirebilirsiniz. Eğer çok fazla elektrikli ev aletiniz yoksa tüm bu eşyaları tek bir kutuda taşıyabilirsiniz. Küçük ev aletlerini, sakladıysanız kendi kutularında taşıyarak ya da her kutunun üzerine içerisinde bulunan eşyanın ismini yazarak da işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Yiyeceklerinizi en güvenilir şekilde paketleyin

Taşınmadan önce buzdolabında mümkün olduğunca az yiyecek bırakmaya çalışarak yolda oluşabilecek bozulmalara, dökülmelere karşı önlem alabilirsiniz. Eğer dondurucunuzda donmuş yiyecekleriniz varsa ya da taşınmadan önce tüm yiyeceklerinizi tüketemediyseniz, dondurulmuş gıda poşetleri ve çantalarını kullanabilirsiniz. Yeni evinize vardığınızda ise ilk olarak dondurucu ve buzdolaplarının kurulumunu gerçekleştirip donmuş veya soğukta saklanması gereken yiyecekleri yerleştirebilirsiniz. Cam konserve kavanozlarını ise kağıtlara sarıp kolileyebilirsiniz.

Yeni mutfağınızda gerekli değişiklikleri yapın

Eski evinizdeki mutfağınızı toparladınız, tüm eşyalarınızı paketleyip hazır hale getirdiniz. Peki ya yeni mutfağınız taşınmaya hazır mı? Gerekiyorsa boya sonrası temizliğin ardından eşyalarınızı nasıl yerleştireceğinize dair bir plan yapabilir, düzeninizi sağlayacak organizerler için de küçük bir alışveriş yapabilirsiniz. Perde ya da stor için pencerelerin ölçülerini alarak ve prizleri kontrol ederek de bir herhangi bir sürprizin önüne geçebilirsiniz.

Top