Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image

Siyah Beyaz Kombinler, Monokrom!

Monokrom deyince aklımıza hemen siyah ve beyaz kombinler geliyor. Bu, kelimenin zamanla anlamından farklı olarak kullanılmaya başlanmasının bir sonucu. “Monokrom” kelimesi moda söz konusu olduğunda siyah ve beyazın bir arada bulunduğu tasarımları tanımlamak için kullanılıyor.

Oysa “monokrom” resimde tek rengin farklı tonlarının kullanılmasını ifade eden bir sözcüktür. Örneğin mavi rengin açıktan koyuya yer aldığı bir tasarım monokrom olarak nitelendirilir.

Mekanları dekore ederken dikkat ettiğimiz ilk nokta renklerin uyumudur. Ancak bu bazen hiç de kolay olmayabilir. Renkleri kombinlemekte zorlandığımız durumlarda tek bir renkten yola çıkmak en doğrusudur. En sevdiğiniz rengi seçin ve ikinci ya da üçüncü bir rengin dekorasyona uyup uymadığını dert etmekten kurtulun. Hem de ortaya çıkacak sonucun sizi mutlu edeceğinden emin olarak…

Evimizi dekore ederken duvar renginin mobilyalarla, perdelerin halılarla uyumlu görünmesi için oldukça çaba sarf ederiz. Uyumu yakalamak için de kumaş cinsinden önce ilk dikkat ettiğimiz şey renklerdir. Çoğumuz bu tarz seçimler esnasında renk kartelaları arasında eşleştirmeler yaparken saatlerimizi harcamışızdır. Fakat bazen sunulan seçenekler kısıtlı kalıp bizi istediğimiz renk tonu ile buluşturamayabilir. Bu gibi durumlarda monokrom tekniğinden yardım alabilirsiniz.

Monokrom sayesinde bir rengin farklı tonlarını bir araya getirerek daha dingin ve uyumlu bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Top