Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Satır Satır Okunmayı Bekleyen Kitap Ve Okuma Köşesi!

Satır Satır Okunmayı Bekleyen Kitap Ve Okuma Köşesi!

Kışın evde keyif deyince aklımıza hemen şöyle bir sahne gelir; yağmur damlalarıyla buğulanmış camın kenarında bir kadın, elde dumanı üstünde bir fincan, camın kenarında satır satır okunmayı bekleyen bir kitap…
Kitap olmadan tamamlanmaz kış tablosu ve tabii onu okuyacak keyifli bir köşe yaratmadan.

Okuma köşesi oluşturmak işte bu kış tablosunda kitap okumak kadar keyifli bir iştir. Üstelik bir kitap kurduysanız bu sizin için daha da zevk alacağınız bir hale dönüşebilir.

Ancak evde okuma köşesi oluştururken dekorasyona dair bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Şimdi sizlerle paylaşacağım püf noktalarını göz önünde bulundurarak sizler de hayalinizdeki okuma köşesine sahip olabilirsiniz.

Rahat bir oturma alanı seçin.

Sizin için bir berjer, sallanan sandalye ya da köşe koltuk rahat bir oturma alanı olabilir. Bu tamamen size bağlı. Belki uzanarak kitap okumaktan zevk alıyor olabilirsiniz. Ancak uykunuzun gelmemesi için kitap okurken daha çok oturma pozisyonu tercih edilmelidir. Bu sebeple oturma köşeniz için ilk olarak rahat bir oturma alanı seçmelisiniz.

Işık alan bir köşe tercih edin.

Sabah cam kenarı, akşam ise karanlık olmayan bir köşe, kitap okumanız için sağlıklı bir ortam oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Eğer başkalarının ışıktan rahatsız olacağı bir mekanda okuma köşenizi seçtiyseniz; bir masa lambası ya da lambaderin ışığından faydalanabilirsiniz.

Yakınlarınızda bir sehpa bulundurun.

Sehpayı kitap okurken uzanıp çayınızı aldığınız bir eşya olarak görün. Okuma köşesinin keyif unsurlarından biridir aslında sehpa. Eğer kitap okurken bir şeyler atıştırmaktan zevk alıyorsanız okuma köşesinin olmazsa olmazları arasında gösterebiliriz onu.

Diz Battaniyesini unutmayın.

Okuma köşesinin bir diğer keyif unsuru da battaniyedir. Kitap okumanızı bölmemek için üşüdüğünüzde hemen üzerine örteceğiniz bir diz battaniyesi okuma köşesinin olmazsa olmazları arasında yer alır.

Kitaplığınıza yakın olun.

Kitap okurken farklı kaynaklardan yararlanmak ya da sıkıldığınızda başka bir kitaba geçebilmek için okuma köşenizi kitaplığınıza olabildiğince yakın bir yerde tercih etmenizi tavsiye ederim. Böylece yerinizden kalkma zahmetinde bulunmadan keyifli bir şekilde kitap okumaya devam edebilirsiniz.

Top