Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Satılık Turistik Tesis Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler !

Satılık Turistik Tesis Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler !

Getirisi yüksek bir yatırım alan olarak görülen turizm sektörü, her yıl yatırımcılarına büyük kar sağlıyor ve farklı meslek grupları için önemli ölçüde istihdam olanağı yaratıyor. Büyük çaplı emlak yatırımı yapmak isteyenler, turizm sektörünün bu avantajını değerlendirerek turistik tesis satın almayı tercih ediyor. Satılık turistik tesis ilanları arasında seçim yaparken, ilerleyen dönemde sorunlarla karşılaşmamak amacıyla bazı noktaları göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Turistik tesis satın almadan önce yatırım amacınızı belirleyin

Turistik tesis sahipleri, tesislerini bizzat işleterek veya bir işletmeciye kiralayarak değerlendirmeyi tercih ediyor. Siz de satılık turistik tesis ilanlarını incelerken, yatırım amacınızı tespit ederek seçeneklerinizi daraltabilirsiniz. Eğer tesisi kendiniz işletmeyi düşünüyorsanız; hem personel arama gerekliliğini ortadan kaldırmak, hem de düzeni kurulu bir tesiste çalışma avantajı yakalamak açısından devren satılık ilanları incelemelisiniz. Fakat tesisi kiraya vermeyi düşünüyorsanız, yalnızca tesis binasını satın alarak, tesisin dizaynını ve personel seçimini işletmeciye bırakabilirsiniz.

Aradığınız kriterlerdeki benzer ilanları inceleyin

Turistik tesis satın almadan önce aradığınız özelliklere uygun seçenekler arasında kıyaslama yapabilmek için farklı kaynaklardaki ilanları incelemelisiniz. Bu sayede satın almayı düşündüğünüz tesisin fiyat ortalaması hakkında bilgi edinebilir, kendinize en uygun işletmeyi bulabilirsiniz. Bu amaçla, İnternet ve gazete ilanlarını inceleyebilirsiniz. Ancak bu yollarla bulduğunuz gayrimenkulleri satın almadan önce, ilanlarda belirtilenlerin doğruluğundan emin olmak için mutlaka tesisi gezip görmelisiniz.

Tesisin bulunduğu bölgede pazar araştırması yapın

Yatırım uzmanları; gayrimenkul yatırımındaki en önemli noktanın, tesisin gelir potansiyelini tespit etmek olduğunu belirtiyor. Turistik tesislerin gelir potansiyelini belirleyebilmek için, tesisin daha önceki çalışma dönemindeki faaliyetlerini incelemek gerekiyor. Siz de satın almayı düşündüğünüz işletme hakkında araştırma yaparken tesisin konumunu, hedef kitlesini, kapasitesini tespit ederek getiri potansiyelini belirleyebilirsiniz. Çevredeki benzer tesisleri araştırarak kar oranı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Fizibilite çalışması yapın

Turistik tesisler, kar sağlamak amacıyla satın alındığı için, yatırım öncesinde detaylı bir fizibilite çalışması yapmak gerekiyor. Gayrimenkul yatırım uzmanları bu aşamada yatırımcılara; tesisin müşteri potansiyelini, sabit giderlerini, personel maaşlarını, tesisi hizmete açmadan önce yapılması gereken düzenleme ve tadilat masraflarını belirleyip ön görülen gelir miktarıyla karşılaştırmalarını tavsiye ediyor. Bu sayede yatırımın finansmanından işletmenin faaliyete geçeceği ana kadar yatırımcının karşılaması gereken masraflar somut bir şekilde belirlenebiliyor.

Tesislerin yasal düzenlemelere uygunluğunu araştırın

İncelediğiniz turistik tesisi satın alma aşamasına geldiğinizde, tesisi işletmeye başladıktan sonra hukuki problemlerle karşılaşmamak için mutlaka işletmenin, turistik tesisler hakkındaki mevzuatlara uygun şekilde inşa edilmiş ve ruhsatlandırılmış olduğundan emin olmalısınız. Özellikle de sağlık turizmi için yatırım yapmayı düşünüyorsanız; kaplıca, mineralli su gibi kaynakların ilgili bakanlıklar tarafından denetlenip denetlenmediğini, işletmenin sağlık turizmine elverişli olduğuna dair belgesinin bulunup bulunmadığını öğrenmelisiniz.

Yatırım yapmayı düşündüğünüz bölgelerdeki turistik tesis ilanlarını incelemek ve işletmeler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için emapark.com

‘u ziyaret edebilirsiniz.

Top