Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Satılık Müstakil Ev İlanında Olması Gereken 5 Sihirli Kelime !

Satılık Müstakil Ev İlanında Olması Gereken 5 Sihirli Kelime !

Satılık Müstakil Ev İlanı!

Emlak ilanı verirken; potansiyel müşterilerin dikkatini çekecek, gayrimenkulün olumlu özelliklerini vurgulayan bir dil kullanmak satışı hızlandırmak için uygulanabilecek en etkili yoldur. Müstakil ev ilanı hazırlarken evin tüm fiziki özelliklerini, lokasyonunu, avantajlı yönlerini bildiren bir ilan metni oluşturmak müşterileri satın almaya teşvik edecektir. Gayrimenkul ilanlarında kullanılabilecek bazı ifadeler sayesinde müşterilerde pozitif bir izlenim bırakmak mümkündür.

Isınma Türünü Belirten Tanımlamalar

Müstakil evlerdeki en önemli sorun ısınmadır. Site içinde bulunmayan müstakil yapılarda genellikle merkezi değil bireysel ısıtma sistemleri kullanılır. Bu nedenle müstakil ev satın almayı düşünenler, ev ilanlarını incelerken öncelikli olarak evin hangi yöntemle ısındığına dikkat edecektir. İlan metnini hazırlarken ısınma türünü metin içerisinde ve başlıkta belirtmek, müşterilerin ilgisini cezbedecektir. İlan başlığına “doğal gaz sobalı” veya “kaloriferli müstakil ev” gibi ifadeler eklenerek ısınma türü belirtilebilir.

Evin Avantajlı Özelliklerinin Vurgulanması

Müstakil evler, apartman hayatının getirdiği kalabalık yapılaşmadan uzak, doğal, özgür ve sakin bir yaşam olanağı sunar. Müstakil ev ilanı verilirken evin bu yönden avantajlı olduğuna dikkat çekilmelidir. Eğer evin manzarası varsa başlıkta “manzaralı” vurgusunun yapılması, “doğayla iç içe”, “bahçeli”, “sessiz” gibi ifadelerin kullanılması ilanı inceleyenlerde olumlu bir izlenim oluşturacaktır. Ayrıca fiziksel yapıyla ilgili avantajlar da ilan başlığında “ebeveyn banyolu”, “ankastre mutfaklı”, “teraslı” şeklinde belirtilebilir.

Oda Sayısı ve Yüzölçümü

Ev ilanlarının başlığında oda sayısının ve kullanılabilir alanın paylaşılması müşterilerin evin büyüklüğü hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. Evin büyüklüğü “3+1”, “150 metrekare” gibi kısa tanımlamalarla ilan başlığına yazılabilir. Müstakil ev ilanlarında “müstakil”, “3 katlı” ya da “dubleks” vurgusunun yapılması da hedef kitle üzerinde daha yönlendirici olacaktır.

Lokasyon Bilgisi

Ev ilanlarında evin şehir merkezine ve okul, ulaşım araçları, hastane, alışveriş merkezi gibi önemli noktalara yakınlık durumunun belirtilmesi ev arayanların ilgisini çekecektir. Bu nedenle evin konumuna göre ilan başlığında “merkezi”, “metroya yürüme mesafesinde”, “okula yakın” gibi vurgulamalar yapılabilir.

Alıcılarda Ucuz ve Cazip Algısı Oluşturacak İfadeler

Müstakil ev ilanları hazırlanırken evin uygun fiyatlı olduğuna dikkat çekmek için “kelepir müstakil ev”, “acil ihtiyaçtan satılık” gibi kalıplar kullanılabilir. İlanlarda hem müşterileri yanıltmamak hem de ayrıntılı bilgi vererek ciddi alıcılara ulaşmak için ev hakkındaki bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekir. Fakat ilanda “küçük”, “masraflı” gibi olumsuz tanımlamalar yerine “sevimli”, “kullanışlı”, “tadilata ve düzenlemeye müsait” gibi pozitif sıfatların kullanılması ilanla ilgilenenler üzerinde daha olumlu ve teşvik edici bir algı oluşturacaktır.

Top