Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Satılık Ev İçin 7 Altın İpucu!

Satılık Ev İçin 7 Altın İpucu!

Satılık Ev İçin 7 Altın İpucu!

Sabırlı Olun Doğru Zamanı Bekleyin

Evinizi değerinden satmak istiyorsanız, ve parasal açıdan aceleniz yoksa biraz beklemeyi göze almalısınız. Öncelikle evinizin değeri hakkında bölgedeki emlak uzmanlarında bilgi alın ve piyasa araştırması yaparak eviniz için bir fiyat belirleyin. En doğru olduğunu düşündüğünüz zamanda satılığa çıkarın ve acele etmeyin.

Masraftan Kaçınmayın

Her gün pek çok satılık ev ilanı veriliyor. Bu yüzden evinizi rakiplerinden bir adım önce çıkarmak için bazı hazırlıklar ve masraflar yapmanız gerekebilir. Kimileri sadece küçük detaylar yüzünden bir evi almaktan vazgeçebilir. Öncelikle evinizi baştan aşağı temizleyin. Temizledikten sonra dolap kapakları gibi mobilyaları elden geçirin. Göze batan bakımsız yerler varsa mutlaka yenileyin. Ayrıca evinizi havalandırın. Güzel kokan bir ev alıcıyı daha çok etkileyecektir. Unutmayın, temiz ve bakımlı evler her zaman bir adım daha öndedir.

Randevu Saatini Önemseyin

Aslında randevu saati konusunda esnek olmak gerekir. Zira alıcının ne zaman müsait olacağı belli olmaz. Fakat alıcı randevu saatini size bırakırsa kesinlikle evinizin güneş aldığı, daha aydınlık saatlerde randevu verin.

Fotoğraf Çekerken Bunlara Dikkat Edin 

Evinizi internetten satacaksanız, evinizin fotoğraflarını ilana eklemeyi unutmayın. Sonuçta alıcı fotoğraflar üzerinden randevu talebinde bulunacak. Ekleyeceğiniz fotoğraflarda bazı hususlar evinizin daha erken ve değerinden satılması açısında büyük önem taşır. Fotoğrafları evinizin en aydınlık olduğu saatte çekin. İmkanınız varsa geniş açılı objektif kullanın. Böylece eviniz hem daha ferah görünecektir hem de bütün ayrıntılar daha net bir şekilde fotoğraflara yansıyacaktır. Pek çok kişi pencereden baktığında nasıl bir manzara göreceğini merak eder. Bu yüzden en ferah manzaralı pencerenizden bir fotoğraf eklemeyi de unutmayın.

Ayrıntılı Bir İlan Metni Yazın

İlan metnini iyi düşünerek ve mümkün olduğunca ayrıntılı yazmaya özen gösterin. Evinizin tüm artılarını metinde belirtmeyi unutmayın. Evinizin lokasyonu, cephesi, yalıtım özellikleri, mobilyaları, varsa içindeki eşyaları, site içerisindeyse sitenin sunduğu imkanlar mutlaka yazın.

Evinizde Hayvan Besliyorsanız Göz Önünde Bulundurmamaya Özen Gösterin

Evcil hayvanları sevenler kadar sevmeyenler olduğunu da unutmayın. Kimileri alerjik bir bünyeye sahip olduğu için evcil hayvan beslenmiş bir evde yaşamak istemeyebilir. Bu yüzden evcil hayvanınız varsa fotoğraflarda yer vermeyin, alıcı eve geldiğinde fazla göz önünde bulundurmamaya çalışın.

Tapu ve Belediyedeki Kayıtlarını Kontrol Edin

Tapu ve belediyeyle ilgili işlemleri önceden mutlaka gözden geçirin. Alıcının satış için hazır olduğu bir anda karşınıza çıkacak basit de olsa bir pürüz, alıcıyı fikriden caydırmaya sebep olabilir.

Top