Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Pergola Modellerine 10  Örnek..

Pergola Modellerine 10 Örnek..

Eğer bahçeli ya da geniş teraslı bir evde yaşıyorsanız özellikle yaz aylarında açık havanın keyfini doyasıya çıkarabilmenin tek yolu yakıcı güneşten koruyan geniş gölgelikli bir oturma alanı dizayn etmektir, bunun da en güzel yolu tabii ki farklı bahçe ve teras tiplerine göre farklı modelleri olan modern pergola tasarımları!

Gölgeleme sistemleri yalnızca yazın yoğun sıcağı altında kendimizi korumamızı sağlamaz, aynı zamanda dış mekanda kullandığımız mobilyaları ve hatta evimizin dışarıya bakan bölümünü de güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korur. Eğer bahçenize ya da terasınıza yeni ve şık bir gölgeleme sistemi yaptırmayı düşünüyorsanız şimdi tam zamanı!

Unutmayın ki yazın o dayanılmaz sıcak günleri geldiğinde bu iş için biraz geç olacak; uygulama sıcak hava koşullarında bir hayli zorlaşacak ve mevsim dolayısıyla fiyatlar da daha pahalı olacaktır. Yağışsız, serin ve güzel havaların hüküm sürdüğü bahar ayları bu tarz yenileme ve inşa uygulamaları için en ideal zamandır.

Peki nasıl bir pergola? İşte karar vermenizi kolaylaştıracak birbirinden güzel ve modern tasarımlar…

Elektronik aksamlı açılır kapanır tasarım

Modern bir pergola modeli arayanlar için harika bir tasarımla başlayalım. Tamamen alüminyum ve paslanmaz çelikten üretilmiş olduğu için bakım gerektirmeyen bu model, uzaktan kumanda ile çalıştırılabilen açılır kapanır perdeleriyle öne çıkıyor. Güneş ne taraftan geliyorsa o tarafı kapatıp diğer kısımları açabileceğiniz model günün her saatinde konforlu bir oturma alanı sağlıyor.

Işıl ışıl ve romantik

Pergolaların en büyük ve birincil işlevlerinin güneşin yakıcı etkisini azaltmak olduğu bir gerçek. Ama bu onların tek görevleri değil. Bahçeniz için doğru pergolayı seçerseniz onun estetik gücüyle geceleri ve diğer mevsimlerde de bahçenizin konfor ve güzelliğini arttırabilirsiniz. Bu örnekte oldukça korunaklı ve detaylı bir ahşap pergolanın mükemmel bir ışıklandırma ve özenle seçilmiş mobilyalarla döşenerek romantik ve göz alıcı bir yaşam alanına dönüştürüldüğüne tanık oluyoruz.

Sıra dışı, renkli ve çağdaş

Sıradan pergola modellerinden çok daha farklı, eğlenceli ve çağdaş bir model arıyorsanız bu örnekteki renkli panellerden oluşan alüminyum ve çelik direkler üzerinde tasarlanmış tasarım mutlaka ilginizi çekecektir.

Yıldızların altında…

Eğer geceleri yıldızları seyretmek, gündüzleri güneşten korunmak istiyorsanız o halde bu örnekteki gibi tavanı açılıp kapanabilen raylı sistemli bir tenteye sahip olan modelleri değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Eklektik bir yapı

Farklı malzemelerin bir arada kullanılarak kendine has eklektik bir tarz oluşturduğu bu terasta ise pergola teras alanının tamamında kullanılan her tasarım ögesiyle iç içe geçecek şekilde dizayn edilmiş. Raylı tente sistemi ile dizayn edilen ve ahşap ayaklar üzerinde duran pergola ünitesi taş zemin ve ferforje parmaklıklarla da çarpıcı bir birliktelik ortaya koyuyor.

Akdeniz tarzı doğallık

Oldukça yalın tasarımlı doğal bir ahşap pergola tasarımı ve onu tamamlayan hasır kamış gölgelik tavan… Dış mekan mobilyaları tercihleri de rattan, bambu ve ahşap malzemelerden yana kullanılmış ve böylece oldukça doğal, huzurlu ve dinlendirici Akdeniz stili bir yazlık oturma alanı ortaya çıkarılmış.

Sarmaşıklı gölgelik

Doğallıktan ve yeşilden vazgeçemeyenlerdenseniz bu pergola tasarımına bayılacağınıza eminiz! Oldukça natürel ama kıvrımlı yapısı ve incelikli ahşap işçiliği ile göz dolduran bir görkeme sahip olan bu pergola tasarımı, gölgelik olarak yemyeşil sarmaşıkların kullanılmasıyla daha da görkemli hale geliyor. Sarmaşığın yalnızca tavanda kalmayıp duvarlara da uzanması da bu oturma alanını huzurun ve doğallığın sembolü haline getiriyor adeta.

Zarif ve uçuşan perdeler

Oldukça basit bir tasarıma sahip olmasına rağmen bir hayli zarif ve göz alıcı görünen harika pergola fikirlerinden biri… Masif ahşap ve tavandaki hasır kamış gölgeliklerden ibaret olan bu tasarımı bu tarz ahşap işleri konusunda biraz deneyimli olan herkes kendisi bile inşa edebilir. Bembeyaz tül perdelerle desteklenen estetik şıklık da göz ardı edilemiyor değil mi?

Apartmanlar için ideal

Pergola tasarımları elbette yalnızca müstakil evlerin bahçeleri için yapılmıyor; özellikle avlulu apartmanlarda ortak alan oluşturulan bu tarz pergolalar yazın apartman sakinlerinin de nefes almasını sağlayan, yaşam kalitesini yükselten yatırımlardan biri.

Korunaklı bir model

Yalnızca tavan ve direklerden ibaret olmayan ve yanlarda da rüzgarlık ünitesi bulunan bu korunaklı modelse yalnızca yaz günleri için değil, dış mekanlarda vakit geçirilecek mevsimleri uzatmak isteyenler için de ideal. Bu pergola modeli ile sonbahar günlerinde de terasınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Top