Temanızı Özelleştirin

Renginizi Seçin

For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
image

Bizden Haberler

Penthouse Ne Demek?

Penthouse Ne Demek?

Çatı Katı Ya Da Teras Katı Gibi Tanımlamak!

Türkçe karşılığına bakıldığında çatı katı ya da teras katı gibi tanımlamak doğru olur penthouse daire kavramını. Modern mimari gereği günümüzde pek çok çeşitte binalar ve residence’lar inşa edilmekte, bu tip ev modellerinde de sıklıkla penthouse tarzı daire yapılarına rastlanmaktadır. 

Bu sebeplerden konut sektöründe penthouse sadece sözlükte gözüktüğü gibi çatı katı anlamına gelmemekte, çünkü ara kat yapılanmalarında da penthouse dairelere yer verildiği görülmüştür.

Ara katlara yapılan ya da yapıların en üst katlarına inşa edilen penthouse tarzı daireler, başlıca özellik olarak yüksek tavan içermektedir. Bununla bağlantılı olarak bir evin tavanının yüksek olması, o evin ferah, konforlu ve lüks olabileceğinin de sinyallerini verir.

Penthouse tipindeki daire yapılanmaları; lüks denebilecek apartmanlarda, daha da lüks residence’larda ve lüks otellerde günümüzde gittikçe daha çok yerleştirilen dairelerdir. Penthouse’larda genel olarak; 

Kartlı giriş sistemleri ya da parmak okumalı giriş sistemleri,  Otoparktan dairenin bulunduğu kata kadar çıkan özel asansörler  Panoramik denilebilecek boyutta müthiş bir manzara imkanı  Penthouse’ların büyük artısı, çatı katında inşa edilmeseler dahi geniş bir terasa sahip olabilmeleridir. Lükslüğünden ve sunduğu imkanlardan dolayı halk arasında daha çok “Kral dairesi” olarak adlandırılan penthouse’lar, yaşadığımız çağda lüks konutlara yapılan talebin artmasıyla birlikte daha da fazla konut sistemine yerleşmeye başlamıştır.

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul, Ne Ararsan Burada.

30 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

Fırsat!…
image
Top