Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Mutlu Bir Ev İçin 8 Dekorasyon Önerisi Nedir?

Mutlu Bir Ev İçin 8 Dekorasyon Önerisi Nedir?

Eviniz cennetinizdir. Ne kadar para kazandığınız, ne kadar büyük bir evinizin olduğu önemli değil; evde mutlu olmak herkesin hakkıdır. Söz konusu ev olduğunda kendinizi iyi hissetmek için yapılabilecek bir şeyler her zaman vardır. Unutmayın, çok para harcamadan hayata geçirebileceğiniz dekorasyon önerileri, evinizin atmosferini tamamen değiştirebilir.

  1. Her yerde renkleri kullanın

Aradığınız huzurlu ortam için yumuşak hatlı, yalın bir tema, sakin tonlar ve nötr renkler düşlüyor olabilirsiniz. Sarı ve yeşil gibi insanları daha üretken hale getiren yüksek enerjili tonları, nötr renklerin hakim olduğu bir tema ile birlikte kullanabilirsiniz. Limon renkli bir örtü, yeşil bir masa lambası ortamın enerjisini artırırken sakin ortam algınızı bozguna uğratmayacaktır.

  1. Yatağınızı yapın

Sabah uyandıktan sonra yatağınızı toplamak, güne verimli bir şekilde başlamanın en kolay yollarından biridir. Dahası, odanıza geri döndüğünüzde uyumadan önce gördüğünüz son şey dağınıklık ve karmaşa olmayacağı için kendinizi daha huzurlu hissedeceksiniz. Ve artık sabahları, verimliliğinizi artırmak için yatağınızı isteyerek topladığınızı göreceksiniz.

  1. Dünyanızı ışıklandırın

Güneşli günlerde, bulutlu günlerin aksine daha çok gülümsersiniz. Bunun için perdelerinizi ve pencerelerinizi mümkün olduğunca açıp, evinizi doğal ışıkla yeterince ışıklandırmaya özen gösterdiğinizde ruh halinizdeki olumlu değişimi fark edeceksiniz. Ayrıca oturma odanızda pembe ampuller kullanarak, dünyaya pembe gözlüklerle bakıyormuş gibi hissedebilirsiniz.

  1. Evinizi yeşillendirin

Çalışmalar, yaşam alanınızı yeşilliklerle donattığınızda ruh halinizde olumlu etkiler oluştuğunu ve stres seviyesinin düştüğünü gösteriyor. Bulunduğunuz semti bir orman çevrelemiyor ya da eviniz yeterince güneş almıyor olabilir. Sorun yok. Pencereler için meyve ağacı, banyonuz içinse eğrelti otu seçebilirsiniz. Evinizde doğadan küçük dokunuşlar katarak, kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz.

  1. Yumuşak kenarlı mobilyalar edinin

Gözle hizalı açısal kıvrımlar, yuvarlak kenarlı hatlara sahip olduğunda ruh halinizde yatıştırıcı bir etki uyandırır. Kanepeleriniz sivri ve keskin hatlara mı sahip? Telaşlanmayın. Kurtarıcı bir dekorasyon önerisi ile her şeyi değiştirebilirsiniz. Sert hatları kırmak için rahat, kabarık, yumuşak his bırakan yastıklar kullanabilirsiniz.

  1. Banyonuzu spaya dönüştürün

Bitki rafları, kokulu mumlar, dekoratif aksesuarlar, güldüren ya da mutluluk veren bir resim ve sanat eseri gibi duran bir küvet ile banyonuza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Ahşap, taş gibi doğal dokular da banyonuzda spa havası estirmenize yardımcı olabilir.

  1. Eviniz için mutlu bir koku bulun

Dekorasyon önerisi koku olduğunda bilincimizin derinliklerine yolculuk yapmamız gerekir. Çok sevdiğiniz denizi ya da yemyeşil çam ormanlarını düşünebilir ve sizi güzel anılara ışınlayan kokuları eviniz için seçebilirsiniz.

  1. Dağınıklıktan kurtulun
  2. İhtiyacınız olmayan şeyleri toplayıp, kullanmadıklarınızı başkalarına vererek sizi yoran dağınıklıktan, gereksiz eşyalardan kurtulduğunuzda kendinizi daha mutlu ve hafiflemiş hissedeceksiniz.

Top