Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Mutfak Dolaplarını Renklendirerek Sıcak Şık Tasarımlar

Mutfak Dolaplarını Renklendirerek Sıcak Şık Tasarımlar

Mutfak Dolaplarını Renklendirerek Sıcak Şık Tasarımlar

Mutfak her evin vazgeçilmezi ve belki de en önemli bölümleridir. Evlerin ortalama büyüklüklerinin giderek küçüldüğü ve bundan birkaç on yıl önce sözü dahi edilmeyen 1+1 ya da 1+0 stüdyo tipi evlerin hızla yaygınlaştığı şu günlerde bile mutfaklar bu küçülmenin bir kıyısında tutulan hayati alanlardır.

Üstelik evinizde hiç yemek yapmıyor oluşunuz bile mutfağın önemini azaltmaz. Bu anlamda mutfakları bir nevi evlerimizin hayat damarı, en canlı noktası olarak da görebiliriz. Haliyle evimizin bu kadar önemsenen ve bu kadar işlevsel olan bir bölümüne gereken değeri vermemiz gerekir. Yani mutfağı bir ocak, bir lavabo ve birkaç dolaptan ibaret görmek yanlış olur.

Mutfak dolapları bir mutfağın olmazsa olmaz birkaç parçası arasında yer alırlar. Mutfağın temel kullanım amaçlarına yönelik, yani yemek hazırlama, çeşitli gıdaları saklama gibi işlevlere hitap eden araç gereçlerin saklanması ve gerektiğinde kolaylıkla ulaşılabilmeleri için mutfak dolapları yeterince büyük ve işlevsel bir tasarıma sahip olmalıdır.

Yeterli büyüklükte olmayan mutfak dolapları pek çok mutfak eşyasının ortada kalmasına, tezgah üstünde birikip daha kullanılmadan kirlenmesine ya da tozlanmasına yol açabilir. Bununla birlikte kapak yönlerinden iç bölmelerine, kolay temizlenebilmelerinden sağlamlıklarına kadar mutfak dolaplarının tasarım özellikleri de son derece önemlidir. Ancak amacına uygun tasarlanmış bir mutfak dolabı işlevini sağlıklı olarak yerine getirebilir.

Bu yazının konusu ise aslında ne genel olarak mutfak dekorasyonu, ne de özelde mutfak dolaplarının işlevsel özellikleriyle ilgili. Bugün sizler için renkli mutfak dolaplarından oluşan ilham verici ve cezbedici bir derleme hazırladık. Pek çok yeni evin mutfağında ve hatta yakın zamanda yeniden dekore edilen mutfaklarda bile genellikle belli başlı renklerin ağırlığı göze çarpar. Bunlar ekseriyetle beyaz, bej, krem rengi, açık kahve tonları ve yer yer siyah ya da fümeden ibarettir.

Oysa inşaat malzemeleri ve boya teknolojilerinin alabildiğinde geliştiği, yaygınlaştığı ve dahası ucuzladığı böyle bir dönemde, kimse sizi bu kadar dar bir renk paletine mecbur edemez. Öyleyse mutfak dolaplarım için ne gibi renk seçeneklerim var diyorsanız, işte sizin için harika bir derleme!

Neon sarının marifetleri

Bazen küçük bir dokunuş, minik bir fırça darbesi bile büyük farklar yaratabilir. Beyazın ağırlıkta olduğu bu mutfakta neon sarı tam da böyle bir rol üstlenmiş. Ortaya sarıya yakışır sıcak, sempatik ve neşeli bir görüntü çıkmış. Rengarenk mutfak sandalyeleri de bu tabloyu tamamlıyor.

Country tarzının muazzam yorumu

Restore edilmiş eski bir Güney Ege evinin mutfağını çağrıştıran bu olağanüstü güzellikteki mutfağı, klasik bir tuval üzerindeki renkli dokunuşlar karakterize ediyor. Yeşil ve açık mavi en belirginleri olsa da başka renk ve desenler de göze çarpıyor.

Yalın ama iddialı

Gereksiz girinti çıkıntı ve eklentilerden arındırılmış bu mutfakta da krem rengi ağırlıkta ve üzerine yeterli miktarda bordo eklenmiş. Yeşil mutfak sandalyeleri bu ikiliye eşlik ederken, toplamda akıcı, yalın ama bir o kadar iddialı bir görüntü ortaya çıkıyor.

Fark yaratmak isteyenlere

Kendinizi sınırlı bir renk paletine hapsetmenize gerek yok demiştik. Aklınızdan geçen renk her neyse, mutfağınızda ona yer açmanız her zaman mümkün. Petrol yeşili ile füme arasında özgün bir yerde duran bu koyu rengin bu mutfağa yakışmadığını kim iddia edebilir?

Üç renk, tek tarz

Grinin ciddiyeti ve beyazın saflığı arasına ustalıkla yerleşen turuncunun neşesi, bu ilginç köşe mutfağa benzersiz bir karakter kazandırıyor.

Her şeyi değiştiren kırmızı

Soğuk ve hatta donuk denebilecek renklerin ağırlıkta olduğu bu mutfak, tarzıyla iddialı olsa da renkleri için aynı şeyi söylemek kolay değil. Buna karşın kırmızı o kadar güçlü ki, tek bir noktada kullanımı bile bütün bir manzarayı değiştirmeye yetiyor.

Mutfak Dolaplarını Renklendirerek Sıcak Şık Tasarımlar Elde Edebilirsiniz

Top