Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Mobilyalı Ev Kiralamanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Mobilyalı Ev Kiralamanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Mobilyalı ev, kiralık daire ararken ilanlarda karşınıza çıkacak tabirlerden bir tanesi. Bir dairenin eşyalı olması şu anlamlara gelebilir: Beyaz eşyasıyla, koltuğuyla, dolaplarıyla eksiksiz döşenmiş bir ev ya da belli başlı eşyaları bulunan bir ev.

Ev sahibi dairede hangi eşyaların olduğunu ilanda belirtir ve kiracılık süresi bitiminde bu eşyaları aynen bırakmanız beklenir. Kiracılık süresinde ise bu eşyalardan istediğiniz gibi (elbette zarar vermeden) yararlanabilirsiniz.

Eşyalı Ev Kiralamanın Avantajları

Kiraların ve eşyaların ateş pahası olduğu bir devirde dairede eşyaların hazır olması başlı başına büyük bir avantaj. Özellikle öğrenciyseniz veya yalnız yaşıyorsanız eşya masrafına hiç girmeden kiraya çıkarak hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Hele de eve ilk taşınan sizseniz kendi dekore ettiğiniz bir eve taşınmış kadar konforlu hissetmeniz mümkün.

İşiniz veya keyfiniz gereği sık sık taşınıyorsanız da eşyalı ev sizin için oldukça avantajlı olur. Onun sayesinde, nakliye masrafı veya zarar gören eşyalar olmadan yer değiştirmenin rahatlığını yaşarsınız. Bilhassa şehir dışında taşınma durumunda farkı hissedebilirsiniz.

Bunların yanı sıra, İstanbul gibi büyük şehirlerde stüdyo daireler oldukça yaygındır; mevcut daireler de genelde dardır. Eşyalı bir eve taşındığınızda mevcut eşyalarınızı sığdırma veya oraya uygun (ve belki daha sonra yeni dairenize uymayacak) eşya alma derdiniz de olmaz.

Eşyalı Ev Kiralamanın Dezavantajları

Eşyalı ev kiralamanın en büyük dezavantajı ev dekorasyonunuzu kendi zevkinize göre yapamamanızdır. Evin içinde bulunan eşyalar genelde kira sözleşmesine yazılır ve evden ayrılırken bu eşyaların yerinde olması beklenir.

Dolayısıyla, kafanıza göre eşya ekleyip çıkaramazsınız ve kendi eşyalarınız varsa yerleştirmekte zorlanabilirsiniz. Zevkinize hiç hitap etmeyen, aşırı kullanıldığı için hijyeni konusunda şüphe uyandıran, hareket etmenizi veya kendi eşyalarınızı koymanızı engelleyen, kullanılamayacak kadar eskimiş veya bozulmuş eşyalar konusunda ev sahibinizle sözleşmeyi imzalamadan önce konuşabilirsiniz. Ev sahibiniz anlayışlı bir kişiyse, eşyaları kaldırabilecek yeri varsa muhtemelen konuyu aranızda halletmeniz mümkün olur.

Başka bir ihtimal de değiştirmek istediğiniz eşya için ev sahibinizle konuşup onun yerine koyacağınız eşyayı kiradan düşürmek veya taşınırken evde bırakmak olabilir. Böylece, eşyalı ev kiralamanın olası dezavantajlarını bir nebze ortadan kaldırabilirsiniz.

Genel olarak bakıldığında, eşyalar kullanılabilecek durumdaysa eşyalı ev kiralamak bütçe açısından oldukça mantıklı bir harekettir. Çocuklu bir aile için eşyalı eve taşınmak daha zor olabilir ama tek başına yaşayanlar, genç çiftler veya öğrenciler için cazip bir seçenektir. Eşyalı ev kiralamak isterseniz emapark.com ve emapark.az ’daki on binlerce kiralık daire ilanından ihtiyacınıza uygun olanları filtreleyebilir ve istediğiniz daire için ilan sahibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Top