Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Mekan Zemin Ve Yer Kaplamalarında Dekoratif Malzemelerden Kullanarak Farklılık Yaratın

Mekan Zemin Ve Yer Kaplamalarında Dekoratif Malzemelerden Kullanarak Farklılık Yaratın

Mekan Zemin Ve Yer Kaplamalarında Dekoratif Malzemelerden Kullanarak Farklılık Yaratın

Günümüzde mekan içi zemin kaplamaları yapabilmek için çeşitli malzemelerden üretilen yer dekorasyonu alternatif sayısı oldukça artmış durumda. Piyasada lamine parkeden laminanta, masif ahşaptan doğal taşlara, vinilden seramiğe kadar birçok seçenek bulunurken seçim yapmak için kişisel zevkleriniz ve kullanım şartlarınızı göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Evinde ahşap görünümü tercih edenler için birkaç seçenek

Evinizde ahşap görünümüne sahip bir yer dekorasyonu olması hoşunuza gidiyorsa bu konuda dayanıklılık süreleri ve maliyetleri değişkenlik gösteren birkaç alternatife sahipsiniz demektir. Öncelikle uygun maliyetli ve üzerinde leke tutmama avantajına sahip bir zemine sahip olmak istiyorsanız laminant tam size göre bir yer dekorasyonu olacaktır. Sıkıştırılmış talaş üzerine reçine edilmiş kağıt baskısı ile ahşap görünümüne kavuşan laminant, ucuz maliyeti ile ön plana çıkarken dayanıklılık konusunda çok uzun yıllar gören bir malzeme değildir. Daha dayanıklı fakat yine uygun fiyatlarda bir zemin kaplaması düşünüyorsanız lamine parke tercih ederek hem maliyeti ortalama seviyelerde tutabilir hem de çizilme ve yıpranmaya karşı daha dayanıklı bir zemin elde edebilirsiniz. Eğer ki önceliğiniz dayanıklı bir yer kaplama malzemesinden yana ise o zaman masif ahşap kullanarak uzun yıllar dayanacak ve gerektiğinde zımpara ve cila ile ilk günkü görüntüsüne kavuşabilecek bir tercih yapabilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat etmeniz gereken konu ise zemininizi suya ve neme karşı korumak olacaktır.

Parlak bir görünümünden vazgeçemeyenlere birkaç yer dekorasyonu alternatifi

Daha çok banyo ve mutfak gibi su ile çok fazla içli dışlı ortamlarda tercih edilmesi daha uygun olan taş kaplama malzemeleri de ev dekorasyonu için ayrı bir önem taşımaktadır. Özellikle doğal görünümden hoşlanan ve dayanıklı bir malzeme arayanlara hitap eden doğal taş modelleri geniş renk yelpazesi ile de size birçok alternatif sunmaktadır. Leke tutmaması için özel bir malzeme ile kaplanabilen doğal taşlar evinize farklı ve doğal bir hava katar. Seramikleri ise leke tutmayan yapıları ve değişik desen alternatifleri ile özellikle banyolarınızda kullanabileceğiniz bir kaplama malzemesi olarak değerlendirebilirsiniz.

Hem ucuz olsun hem de dayanıklı olsun diyenler için en iyi çözüm

Evinizin zemin kaplamasını uygun fiyatlara ve uzun yıllar dayanacak şekilde yapmanız da elbette ki mümkün, üstelik çok da şık bir görüntüyle. Vinil, evinize ister ahşap, ister seramik ister doğal taş görüntüsü verebileceğiniz ve uygulaması çok basit olan bir yer dekorasyonu malzemesidir. Doğal ve gerçekçi görüntüsü ile evinizin zeminini gerçek bir parke ya da şık bir karo plakla kaplanmış hissi uyandıran Vinil, aynı zamanda dayanıklı bir kaplama malzemesi olarak da son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen bir kaplama biçimidir.

Mekan Zemin Ve Yer Kaplamalarında Dekoratif Malzemelerden Kullanarak Farklılık Yaratın

Top