Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

L Koltuk Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

L Koltuk Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

L koltuk eviniz için geniş bir alan yaratan oldukça kullanışlı bir koltuk çeşididir. Hem konforludur hem de aile üyeleri ve misafirler için mükemmel bir oturma düzeni sunar. Mobilyalarınızı salonunuza sığdırmakta zorluk çekiyorsanız ya da nasıl dekore edeceğinize karar veremiyorsanız en büyük kurtarıcınız L tarzda bir koltuk olacaktır.

Yaşam alanınıza uymalı

Öncelikle seçeceğiniz koltuk eşyalarınızla ve diğer mobilyalarınızla uyum içerisinde olmalı. Duvarın rengine ve zemine de uymalı. Özellikle de L koltuklar genelde duvara yaslanarak kullanıldığından dışarıdan bakıldığında bütünlüğün korunması gerekir. Örneğin kahverengi bir koltukla, kum beji veya fildişi renginde bir duvar, gözünüzü rahatsız etmez. Eğer desenli bir koltuk kullanmak istiyorsanız, tek renkten oluşan bir halı tercih etmeniz iyi bir seçim olacaktır. Aynı şekilde perde ve tül seçimlerinizde de nötr ve düz renklere yönelebilirsiniz.

Ölçüler göz önünde bulundurulmalı

L koltuklar sadece duvara yaslanılarak kullanılmaz. Eğer yeterli alanınız varsa odanızın ortasında da konumlandırabilirsiniz. Diğer tamamlayıcı parçaları da koltuğunuzun etrafında şekillendirebilirsiniz. Ancak odanız yeterince geniş değilse, odanın ortasına yerleştirdiğiniz L koltuk hem geçişinizi kısıtlar hem de alanınızı daraltır.

O yüzden fazla geniş olmayan odalarda köşe takımı olarak kullanmak alandan tasarruf edilmesini sağlar. Bunları göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmadan önce mutlaka hem odanızın hem de koltuğun ölçüsünü almayı unutmayın.

İşlevselliği düşünün

Klasik modellerden sıkıldıysanız, son dönemlerde popüler olan ahşap detaylara sahip koltukları da tercih edebilirsiniz. Kol bölümü sehpa olarak kullanılabilen tasarımlar oldukça kullanışlıdır. Özellikle de misafiriniz olduğunda sehpa trafiğini düzenler ve size geçiş alanı sağlar. Ancak ahşap detaylı koltuk seçerken ahşap kısımlarının odadaki mobilyalarınıza veya diğer tamamlayıcı parçalara uyup uymadığına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca bu tarz bir köşe takımında karar kıldığınız zaman, ahşap kısımların temizlik ve bakımına da özen göstermeniz gerekir. Satın alırken ahşabın cinsini ve nasıl bakım yapacağınızı sormayı unutmayın. Bunun dışında sandıklı ve açıldığı zaman yatak olarak kullanılabilen modeller de oldukça işlevseldir. Bu modellerin daha küçük ölçülere sahip olanlarını misafir odanızda da kullanabilirsiniz.

Kumaş ve kaplamasına dikkat edin

Satın alacağınız koltuğun kumaş türü ve kaplaması da oldukça önemli. Özellikle de köşe bölümlerin kaplaması düzgün ve sağlam olmalıdır. Kullanılan kumaşın ise toz toplamayan ve silinebilir cinsten olması işinizi kolaylaştırır. Bazı L koltuk çeşitlerinde yastık ve minderlerin kılıfları çıkarılabilir şekilde tasarlanmıştır. Böylece kirlendiği zaman silmek yerine çıkarıp yıkamanıza olanak tanır. Ancak bu tarz çıkarılabilir kılıfların amacına uygun olarak esnek ve dayanıklı bir kumaş kullanılarak tasarlanmış olması gerekir.

Top