Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Küçük Penceresiz Kapalı Odaları Daha Ferah Hale Getirebilirsiniz!

Küçük Penceresiz Kapalı Odaları Daha Ferah Hale Getirebilirsiniz!

Küçük ya da penceresiz odalar, kapalı mekan korkusu olanların en büyük kabuslarından biridir. İşte klostrofobi hastası olmayanlar için bile bunaltıcı olabilen bu odaları daha ferah hale getirmenin püf noktaları.

1.Alçak Tavanlar

İşe tavanı yüksek gösteren perdelerden başlayabilirsiniz. Tavan hizasına monte edilen ve yere kadar uzanan perdeler odanızın tavanı daha yüksek ve ferah gösterir.

2.Küçük Mobilyalar

Mobilyalarınızı mümkün olduğunca küçük modellerden seçmeye özen gösterin. Kotluk yerine puflar kullanabilirsiniz. Ayaklı ve yüksek koltuklar odayı daha geniş gösterir. Şeffaf sehpalar da ilk bakışta gözünüzü yormayacak ve odanızı daha ferah gösterecektir.

3.Sade Renkler ve Düz Desenler

Renkli ve bol desenli odaları seviyor olabilirsiniz. Fakat küçük odalar bu tür dekorasyonlar için pek ideal değildir. Daha ferah oda için sade mobilyalar, halılar ve perdeler tercih etmelisiniz. Ayrıca açık renkler tercih etmeniz gerektiğini de unutmayın.

4.Kurtarıcı Aynalar

Küçük ve karanlık bir odayı ferah göstermek istiyorsanız, aynaları kullanmayı sakın unutmayın. Aynalar genişlik hissi uyandırırken ışığı da yansıtarak odanızın aydınlatmasına katkı sağlar. Ayna kullanarak sahte bir pencere görünümü bile oluşturabilirsiniz. Odanızın tavanı alçaksa, aynanızı tavana yakın bir noktaya monte edin. Böylece hem derinlik hissi oluşacak hem de fazladan bir pencere olduğu izlenimi oluşacaktır. Gömme dolaplarınızın kapaklarına da ayna yerleştirebilirsiniz.

5.Duvarınızda da Açık Renkleri Tercih Edin

Duvarlarınızı beyaz, buz mavisi ve krem tonları gibi renklere boyayarak odanızı daha ferah bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Çünkü bu renkler, tıpkı aynalar gibi ışığı yansıtma özelliğine sahiptir. Ayrıca psikolojik açıdan da kişinin kendisini daha rahat ve sakin hissetmesini sağlar.

6.Çok Büyük Avizeler Kullanmayın

Çok büyük ve uzun avizeler, tavanın daha alçak ve basık görünmesine neden olur. Daha küçük ve kısa avizeler odanızın daha büyük olduğu izlenimini verir.

7.Mobilyalarınızı Doğru Yerleştirin

Büyük mobilyaları duvara paralel yerleştirin böylece odanın ortasındaki açıklığı koruyarak daha geniş bir görünüm sağlarsınız.

8.Aydınlatma

Gün içinde doğal ışıktan mümkün olduğunca çok faydalanmaya çalışın. Zebra perdeler yerine tül perde tercih edin. Dışarının manzarası hoş değilse pencere kenarlarını aksesuarlar ve bitkilerle süsleyebilirsiniz. Akşamları ise tavan aydınlatmasının haricinde duvar aplikleri ya da spot aydınlatmalar gibi ek aydınlatma kaynakları kullanın. Karanlık köşeler her zaman odanızı daha dar gösterir. Gizli ışıklardan da yararlanabilirsiniz. Mobilyaların arkasına, dolap içlerine ya da kiriş aralarına yerleştireceğiniz gizli ışıklar ışığın tüm odada akıp dolaşmasını sağlarken vurgulamak istediğiniz alanları da ön plana çıkarır.

Top