Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Küçük Evler Nasıl Daha Büyük Olabilirler?

Küçük Evler Nasıl Daha Büyük Olabilirler?

Küçük, dar ve karanlık bir yaşam alanınız varsa çeşitli yöntemler sayesinde mevcut alanı olduğundan ferah ve aydınlık bir hale getirmeniz mümkün. Evinizin duvarlarını açık renklere boyayarak bulunduğunuz alanı olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Koyu renkler evlere daha basık ve kasvetli bir hava katıyor. Bu sebeple gökyüzü mavisi, krem, gümüş, beyaz, pudra pembe gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda enine çizgilerin yerine kullanacağınız boyuna çizgiler de evde genişlik etkisi yaratıyor. Tavanın olduğundan daha geniş görünmesini istiyorsanız eğer tavan ve duvarda kullanılan renklerin aynı olmasına özen gösterebilirsiniz.

Mobilya seçiminin önemi

Evinizin küçüklüğünden şikayetçiyseniz mobilya seçiminde de ideal boyutlardaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Eviniz dar ve küçükse geniş oturma grupları yerine yer tasarrufu sağlayacak modelleri seçebilirsiniz. Örneğin L koltuk modelleri size bu noktada avantaj sağlıyor. Duvarlarınızda olduğu gibi eviniz için seçeceğiniz mobilyalarda da açık renkleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cam gibi şeffaf dekoratif ürünler ve mobilyalar da evinizi olduğundan daha geniş gösterir. Cam sehpalar, masalar ve kullanacağınız çeşitli boyutlardaki aynalar daha ferah bir ortam oluşmasını sağlıyor.

Gereksiz eşyalara elveda

Evinizi olduğundan geniş ve aydınlık göstermek istiyorsanız tüm gereksiz eşyalarınızla vedalaşmanın tam zamanı! Az ve öz aksesuar kullanarak evinizi klostrofobik ev tamlamasından kurtarabilirsiniz. Göz yoran eşyalar her zaman evleri daha karmaşık ve karanlık gösteriyor. Işığı yansıtmaya yardımcı olan parlak renklerdeki aksesuarlar, evinize aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Birkaç parça ürün veya çerçeve yerine tek bir çerçeve ile tüm ilgiyi o noktaya çekebilirsiniz. Böylelikle ilgi dağılmayarak tek bir noktada toplanıyor.

Daha ferah alanlar için aynalar

Evinize hem şıklık katan hem de daha ferah bir görünüm kazandıran aksesuarlar hiç şüphesiz ki aynalar. Karanlık, küçük ve dar bir eviniz varsa aynaların parıltısı ve şıklığı yardımınıza koşuyor. Boydan boya kaplanan aynalar, evinizi olduğundan büyük göstermenize imkan tanıyor. Çerçeveli veya çerçevesiz ayna modellerinden seçiminizi yaparak yaşam alanlarınızın genişliğini büyük ölçüde arttırabilirsiniz.

Sade ve açık renkli perdeler

Pencerelerinizi özgür bırakmaya ne dersiniz? Bol işlemeli, kabarık ve uzun perdelerin yerine daha sade modelleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntem evinizi daha ferah göstermenize yardımcı oluyor. Gösterişli perdeler yerine ince ve açık renkli perdeleri seçmelisiniz.

Küçük ve dar evleri daha geniş gösterme konusundaki bir diğer önemli nokta ise ışık. Eviniz gün ışığını ne kadar çok alıyorsa o kadar aydınlık olur. Aydınlatma ürünleri ile evinizi mümkün olduğunca aydınlatabilirsiniz.

Top