Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Fiziksel ve Zihinsel Dinlenmek Küçük Ama Kullanışlı Yatak Odaları

Fiziksel ve Zihinsel Dinlenmek Küçük Ama Kullanışlı Yatak Odaları

Fiziksel ve Zihinsel Dinlenmek Küçük Ama Kullanışlı Yatak Odaları

Fiziksel ve zihinsel olarak dinlenmek ve güne keyifli bir başlangıç yapabilmek için yatak odasının huzurlu ve rahat bir atmosfere sahip olması gerekir. Bu nedenle, yatak odalarının doğru dekore dilmesi oldukça önem taşır.

Günümüz konut projelerinde küçülen metrekareler ile ortaya çıkan sınırlı kullanım alanları, yatak odasının düzenini ve yerleşimini etkiler. Bu durum, çok fazla eşya barındıran yatak odasında dağınık ve sıkıntılı bir hava yaratır. Aslında, bazı ufak dokunuşlarla, küçük yatak odası içerisinde, daha fazla alana sahip olmak mümkündür.

Eğer, yatak odanız küçükse ve yeterli alana sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, minimum alanda maksimum konfor sağlayan, akılcı ve işlevsel çözümleri kullanarak, daha konforlu ve kullanışlı bir yatak odasına kavuşabilirsiniz.

Depolama Çözümleri ile Ek Alanlar Yaratın

Duvar ve köşe rafları, yatak odasında, hem kullanışlı hem de estetik bir görünüm elde edebileceğiniz, en ideal depolama çözümleridir. Yatak üzerine monte edeceğiniz raflar, aksesuarlarınız için şık ve işlevsel bir alan sağlar. Yine, kitaplık yerine bu rafları kullanarak, boş alan kullanmadan kendi kütüphanenizi elde edebilirsiniz.

Yatak odalarında en çok yer kaplayan eşyalar kıyafetlerdir. Bu doğrultuda, dolap içi düzenleyiciler ile eşyalarınız için daha düzenli bir alana sahip olabilirsiniz. Yanı sıra, yatak kenarlarında kullanacağınız düzenleyici aparatlara; kitap, kumanda, gözlük gibi eşyalarınızı koyabilir, bu sayede, ek dolap ihtiyacından kurtulabilirsiniz.

Duvar köşeleri, çok fazla kullanılmayan alanlar olsa da, aslında depolama açısından pek çok alternatif sunarlar. Bu bölümlerde, tavandan yere kadar inen raflar ile makyaj malzemeleriniz, parfüm, kitap ya da aksesuarlarınız için ek bir alan oluşturabilirsiniz. Ayrıca, kapı arkaları da değerlendirebileceğiniz yerler olup, yapı marketlerde bulabileceğiniz dekoratif askı ve aparatlarla, pek çok aksesuarınız için yer açabilirsiniz.

Doğru Mobilyalarla Kullanışlı Odalar

Yatak odasında daha kullanışlı alanlar yaratmak için, mobilya seçimine önem verilmesi gerekir. Bu noktada açık renk mobilyalar odanın daha geniş görünmesini sağlar. Bunun yanında, mobilyaların odanın boyutlarına uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Büyük yatak ve gardıroplar yerine, daha küçük ebattaki modellerin tercih edilmesi, daha kolay yerleşim ve daha fazla alan sağlar.

Küçük yatak odalarının dekorasyonunda işlevsellik ön planda tutmak ve mobilya seçiminde fonksiyonel kullanıma uygun alternatifleri değerlendirmek gerekir. Bazalı yataklar, depolama açısından oldukça büyük bir alan sunarken, özellikle yastık, yorgan gibi büyük eşyalar için yer açar ve bu sayede eşya dağınıklığı kaldırır. Ayrıca, yatakla birlikte sunulan puflar da hem saklama, hem de şıklık açısından çözüm sağlayan önerilerdendir.

Gardırop seçiminde sürgülü modeller kullanım konforu sağlarken, gardırop yanı raylı sistemler ya da yatak arkası gömme dolap seçenekleri alan tasarrufu sağlayarak, kullanışlı alanlar yaratır. Makyaj masası seçiminde de aç kapa özelliğine sahip duvara monte modelleri kullanarak, daha ferah bir yatak odası elde etmeniz mümkün olacaktır.

Sadeliğin Gücünü Kullanın

Ferah ve kullanışlı alanların temeli sadeliktir. Bu nedenle, yatak odanızda kullanacağınız eşya ve aksesuarları ölçülü kullanmanız gerekir. Küçük aynalar yerine büyük ve tek bir ayna kullanabilir ışığın tek bir noktada daha yoğun yansımasını ve odanın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Duvarda küçük boyutta çok sayıda çerçeve ya da tablolar yerine, dik formlu bir tablo ya da tek çerçeve şeklinde tasarlanmış çoklu modelleri tercih ederek, sade ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine perde, halı ve nevresim seçiminde sade ve tek renk modellerle, daha sakin ve ferah bir yatak odasına kavuşabilirsiniz.

Top