Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Konut Sigortası Nedir?

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası; bina, konut ya da konut içerisindeki eşyaların herhangi bir afet ya da olumsuz bir duruma karşı güvence altına alınmasıdır.

Konut sigortasını yaptırmak DASK gibi zorunlu değildir. Bu sigortayı yaptırmak tamamen ev sahibi ya da kiracının isteğine bağlı.

Konut sigortasını ev sahipleri ya da kiracılar yaptırabiliyor. Kiracılar ağırlıklı olarak evdeki eşyalar için konut kredisi yaptırıyor.

Sigorta şirketleri konut sigortası için farklı teminatlar sunuyor. Bina, konut ya da konut için sigorta yaptırabilirsiniz. Ev sahibiyseniz ev, kiracıysanız eşyalar için sigorta yaptırabilirsiniz. Ayrıca bina sakinleri olarak bina için sigorta yaptırmak da mümkün. 

Konut sigortasından en iyi şekilde yararlanabilmek için poliçede size en uygun teminatları seçmelisiniz. Bu sigortada farklı teminatlar bulunmakla birlikte hepsinde ortak olan ana teminat yangındır. Yangın dışındakiler sigortada ek teminat olarak yer alır. Sel/ su baskını, cam kırılması, hırsızlık, su tesisatı, elektrik gibi yardım hizmetleri de ek teminatlar içerisinde yer alıyor. Bunların dışında enflasyondan korunma, deprem, konuta araç çarpması, alternatif ikametgah değişikliği masrafları gibi ek teminatlardan yararlanmak da mümkün.

Sigorta şirketleri konut sigortasında teminatlara göre farklı paketler sunuyor. Ücret ise konutun bulunduğu lokasyon, teminat türü ve sigorta şirketine göre farklılık gösteriyor.

Top