Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Konut Kredisi Kullanmadan Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Konut Kredisi Kullanmadan Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

Ev sahibi olmak, kiracılıktan kurtulmak çoğu kişinin hayalleri içerisinde yer alır. Ancak faizleri ve masrafları nedeniyle konut kredisi herkes tarafından tercih edilebilir bir yol değildir. Krediye mesafeli duran kişiler, konut kredisi kullanmadan ev almak için alternatif yollar izleyebilirler. Bu alternatif yollar ile maaşlı çalışanların, elindeki birikimi ev almaya yetmeyenlerin ya da birikimi mevcut olmayan kişilerin ev alması mümkün hale gelmektedir.

Senetle ev almak

Konut kredisi kullanmadan ev almak için bir kaç farklı yol bulunur. Bunlar arasında en çok tercih edileni, büyük inşaat firmalarının düzenlediği kampanyalar aracılığıyla ev almaktır. Bazı büyük firmalar hemen teslim ya da önceden belirlenmiş herhangi bir tarihte teslim etmek üzere müşterilerine senet karşılığı satış yapar. Bu yöntemin büyük avantajları olduğu gibi büyük riskleri de bulunur. Senetle ev alımı sıklıkla tercih edilen bir yöntem olsa da, nakit akışı düzgün olmayan firmaların projelerine girmekten uzak durulması önerilir. Çünkü ne yazık ki tanınmamış ve bu tarz bir projeyi yürütebilecek kadar güçlü olmayan firmalar, ödeme yapan kişileri mağdur edebilir. Bu nedenle büyük ve güvenilir firmaların projeleri içinde yer almak, kişilerin birikimlerini korumak için iyi bir seçenek olacaktır.

Grup aracılığıyla ev almak

Grup aracılığıyla ev almak, aslında uzun zamandır aşina olunan altın günlerinin ev alabilmek için yapılması fikrinden yola çıkar. Bu hizmeti sağlayan şirketler konut kredisi kullanmadan ev almak isteyen kişileri, almak istedikleri ev bedeline ve istedikleri taksit sayısına uygun olarak belirli bir gruba dahil ederler. Her ay taksit ödeyen kişiler ilk aydan itibaren çekilişle evlerini teslim almaya başlarlar. Sistem içerisindeki kişilere bedelin tamamını ödeme ya da sistemden çıkma gibi seçenekler de sunulur. Gecikme halinde ceza uygulaması olan taksitler, önceden belirtilerek ertelenebilir. Bu yöntemle ev almak isteyenlere, bu hizmeti veren firmaların önceki çalışmalarını incelemeleri tavsiye edilir. Hakkında şikayetler olan, biriken paradan gereksiz kesinti yapan ya da sistemden çıkmak istendiğinde sert yaptırımlar uygulayan sistemlere girilmesi tavsiye edilmez.

Ortak arsa alarak müteahhitle anlaşmak

Belirli bir miktar birikimi olan ancak bu birikimi bir ev almaya yetmeyen kişilerin tercih ettikleri bu yöntemle, kişiler güvendikleri insanlarla ortak bir arsa alırlar. Aldıkları arsayı güvenilir ve referansları kuvvetli bir müteahhide daire karşılığı vererek ev sahibi olurlar. Bu yöntem için öncelikle seçilen arsanın imar izni olması kritik önem taşımaktadır. Bunun dışında inşaatı yapacak olan müteahhidin önceki işleri incelenmeli, teslim süreleri ve çalıştığı ekibin niteliği göz önüne alınmalıdır. Taraflar tüm işlemler sırasında haklarını koruma altına alabilmek için sözleşme yapmalı ve tüm olası koşullar net bir şekilde belirtilmelidir.

Bütçeniz doğrultusunda yeni bir ev sahibi olmak istiyorsanız, mornot.com adresindeki satılık ev ilanlarına göz atabilir ve dilediğiniz fiyat aralığındaki evleri inceleyebilirsiniz.

Top