Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kiralık Konutlar da Eşya Seçimi Önemlidir!

Kiralık Konutlar da Eşya Seçimi Önemlidir!

İster yeni evlenecek ve tüm eşyalarınızı yeni alacak olun isterseniz de eski eşyalarınızı yenileriyle değiştirecek olun; eğer kiralık oturuyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı gerçekler var. Örneğin; bir sonraki taşınacağınız evin aynı boyutlara ve özelliklere sahip olmayacağı gibi.

Pencerelerin büyüklüğü, odaların şekli (dikdörtgen ya da kare olması) ve büyüklüğü her evde farklı olduğu için kiracıların eşyalarını elbet bir gün taşınacaklarını akıllarından çıkarmadan seçmeleri gerekiyor.

Bu noktada, tabii ki dekorasyon zevkinizden taviz vermeden, akıllıca kararlar vermeniz için naçizane birkaç öneride bulunacağım.

  • Küçükleri sevin.

Bu madde aslında tüm eşyalarınız için geçerli olmalı. Koltuk, sehpa, masa, TV ünitesi, gardırop… Mobilya seçerken gözünüz büyüklerinde değil de, daha küçük ve işlevsel olanlarında olsun mutlaka. Kendi küçük ama işlevi büyük eşyalar, tüm kiralık evlere sığacağı gibi sizi birçok ayrıntıyı düşünmekten de kurtaracaktır. “Misafirleri nereye yatıracağım?” sorusu gibi…

  • İlk şart fonksiyonellik!

“Koltuk yatak oluyor mu ya da altında sandığı var mı? Sehpa katlanıyor mu, iç içe geçiyor mu? Masa açılır kapanır mı?” bu sorulara “evet” cevabını veren fonksiyonel mobilyalar kiralık evlerin hepsinde işinize yarayacaktır.

  • Takımı bozun!

Bu ne demek oluyor, şöyle anlatayım hemen. Koltuk takımı, yatak odası takımı, yemek odası takımı gibi mobilyacıların pazara sundukları ürün gruplarından uzak durun. Tabii bunları kirada oturanlar için söylediğimi tekrardan hatırlatayım. Takım demek daha çok eşya demek ve daha çok alan demek. Örneğin koltuk takımındaki berjerlerden ikisine birden ihtiyacınız olmayabilir ya da yatak odası takımındaki komodinlere, yemek odasındaki aynalı konsola da öyle… İhtiyaçlarınızı belirleyin ve mobilya takımınızı kendiniz kurun.

  • Halı yerine kilim…

Bunun nedeni oldukça açık aslında. Halı, kilimden daha pahalıdır (tabii kimi zaman aksi de olabilir) ve her taşındığınız yeni kiralık ev için tekrar tekrar halı almanız bütçenizi zorlayabilir. Bu yüzden daha akıllıca tercihlerde bulunmaya özen göstermeyi unutmayın.

  • Kitaplık yerine raf…

Eğer kitaplarınızı (okuduktan sonra) sergilemeyi seviyorsanız, bunun için duvar raflarını kullanmanızı öneririm. Böylece alandan epey bir tasarruf sağlamış olursunuz. Tabii burada kiracı olarak duvara zarar vereceğinizi düşüyor olabilirsiniz; ancak bir kitaplığı da mutlaka duvara sabitlemeniz gerektiğini unutmayın!

  • Perdelere standart getirin.

Tülüyle fonuyla güneşliğiyle birlikte bir pencere için perde diktirmek istediğinizde karşılaştığınız fiyatlara şaşırabilirsiniz. Bu sebeple perdenizi duvardan duvara şeklinde düşünmeyip en geniş pencere boyutunu baz alarak diktirebilirsiniz. Ayrıca tek parça yerine iki kanat tülleri tercih etmeniz size bir başka kiralık evinizde farklı kombinasyonlar yapmanıza olanak sağlayacaktır. Stor perdelerse kiralık evler için çok kullanışlı olmayabilir.

Kiralık evde oturanlar için eşya seçerken dikkat etmeleri gereken en önemli maddeleri sıralamaya çalıştım. Bunları çoğaltmak ve daha da özelleştirmek mümkün. Ayrıca her evin ve tabii ki kiracıların ihtiyaçları doğrultusunda da bu maddeler esneklik gösterebilir.

Dileğim, bir gün tüm kiracıların eşyalarını kendi evi için içlerindeki dekorasyon tutkusu ile zevklerine uygun bir şekilde seçebilmesi.

Top