Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Kıbrıs’a yerleşmek için 10 neden

Kıbrıs’a yerleşmek için 10 neden

Yılın neredeyse tamamında sıcak ve güneşli bir hava, muhteşem plajlar, lezzetli yemekler ve sadece kimliğinizle ziyaret edebileceğiniz bir cennet… Kıbrıs uzun yıllardır tatil için birçok gezginin gözdesi olsa da burası aynı zamanda yaşamak için de bir o kadar harika. Kıbrıs’a yerleşmek için en geçerli nedenler hangileri dersiniz?

1. Benzersiz iklim

Akdeniz’in en güzel adalarından biri olan Kıbrıs’ta iklim de en az adanın kendisi kadar cezbedici. Yılın büyük bölümünde güneşin sıcak yüzünü gösterdiği Kıbrıs’ta yaz tatilini neredeyse 6 aya kadar uzatabilir, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde de rahatlıkla denize girebilirsiniz.

2. Uygun yaşam koşulları

Kıbrıs’ta yaşam şartları da ülkemizin büyük kentlerine kıyasla genel olarak çok daha rahat ve kolay. Özellikle ev ve otomobil gibi hayallerinizi süsleyen birçok şeye burada çok daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

3. Huzurlu ortam

Kıbrıs aynı zamanda dünyanın en huzurlu yerlerinden biri. Adanın genelinde gece hayatı ile ünlü olan yerler dışında yılın tamamında sakinliğin ve huzurun keyfisini doyasıya çıkarabilirsiniz.

4. Güvenli şehirler

Adanın en turistik ve popüler şehirlerinde dahi genel olarak güvenlikle ilgili sorun yaşamazsınız. Akdeniz’in havasından mıdır suyundan mı bilinmez ama burada genel olarak herkes yardımsever ve hoşgörülü.

5. Kolay oturma izni

Özellikle Avrupa ülkelerinden oturma izni almak son derece zorlu şartları gerektirirken Kıbrıs’ta sadece ev alarak kısa sürede oturma iznine sahip olabilirsiniz.

6. Geniş kariyer olanakları

Adada hangi mesleği yapıyor olursanız olun çok sayıda kariyer fırsatı ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle Türkiye’den bir üniversiteden mezun olduysanız burada genel olarak diplomanızın tanınmaması gibi sorunlar da yaşamazsınız.

7. Dayanılmaz lezzetler

Kıbrıs’ta başta adanın ünlü hellim peyniri olmak üzere çok sayıda lezzet de sizi bekliyor. Şeftali kebabı ve Kıbrıs köftesini de unutmamak gerek.

8. Kolay ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti her ne kadar farklı bir ülke olsa da yurdumuza son derece yakın. İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlere sadece iki saat içinde ulaşabilir, sevdiklerinizden fazla uzaklaşmadan yurt dışında yaşamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

9. Yeni dil öğrenmeye gerek yok

Farklı bir ülkeye yerleşmek isteyenleri en fazla zorlayan konulardan biri de yabancı dil öğrenmenin zorluğudur. Kıbrıs’ta ise buna hiç gerek yok. Eğer yabancılarla daha iyi iletişim kurmak isterseniz İngilizce öğrenebilirsiniz ancak sadece Türkçe konuşarak da hayatınızı kolaylıkla sürdürebilirsiniz.

10. Döviz karmaşasına son

Adada geçerli olan Türk Lirası sayesinde Kur farkı ve döviz karmaşası gibi sorunlar yaşamadan bankacılık işlemlerinizi halledebilir, sevdiklerinize kolayca para gönderebilirsiniz.

Top