Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Kentsel Dönüşüm İle Yenilenen Şehirler Hangileri?

Kentsel Dönüşüm İle Yenilenen Şehirler Hangileri?

Kentsel Dönüşüm Yönetmeliği değişti. Deprem riski göz önüne alınarak, 7 milyona yakın yapı daha sağlıklı ve güvenli hale getirmek için yenileniyor. Şehir büyük ölçüde yenilenirken her beklentiye uygun gayrimenkul fırsatları doğuyor. Konutunu yenilemek için güvenilir firmalarla ile anlaşan vatandaşların evleri 10 kata kadar değerleniyor. İstanbul’da yapılan kentsel dönüşümle yenilenen ilçeler arasında Bakırköy, Sancaktepe, Bağcılar, Kadıköy, Kartal ve Maltepe yer alıyor ve bu bölgeler her geçen gün gelişiyor.

Yatırımcılar temkinli olmalı

Kentsel dönüşümün beş yıldır devam ettiği bu bölgede işin ehli olmayan ciddiyetsiz firmalar sebebi ile birçok kişi sorun yaşadı. Firmaların bir kısmı yenilenen evleri bitirirken, bir kısmı iflas edince yatırımcılar da zor duruma düştü. Güvenilir müteahhitler ile anlaşan arsa sahipleri ise dönüşümden kârlı çıktı.

Kadıköy

Kadıköy’e bağlı olan ve İstanbul’un en önemli caddelerinden biri Bağdat caddesi kentsel dönüşüm projesinde öne çıkıyor. Yaklaşık 50 yıllık binaların bulunduğu Bağdat caddesinde kentsel dönüşüme uğrayan konutların metrekare satış fiyatları 12 bin liradan başlıyor.

Kartal

Yaklaşık olarak 6 yıldır projenin devam ettiği Kartal ilçesinde, özellikle son yıllarda konut inşası hızlanarak devam ediyor. Sahil konumunda yenilenen konutların birim satış fiyatları 4-6 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Arsa sahipleri payı, arsanın konumu ve yapılaşma şartlarına göre yüzde 45-50 seviyelerinde değişiklik gösteriyor.

En kapsamlı dönüşüm Maltepe

Kentsel dönüşümle yenilenen ilçeler arasında, Anadolu Yakası Maltepe’de 35 bin nüfusun yaşadığı Gülsuyu ve Gülensu’da kentsel dönüşüm projesi başlatıldı. Bölgenin tamamının 10 yılda yenilenmesi planlanıyor. Yıkım gerçekleştiğinde hak sahipleri başka yere yerleştirilecek ve inşaat bittiğinde evlerine geri yerleşebilecekler. Arsa sahibi payları yüzde 50 seviyelerinde, bazı projelerde ise yüzde 55’e kadar yükseldiği görülüyor.

Sancaktepe

Bu bölgedeki kentsel dönüşüm diğer bölgelere nazaran daha ufak çaplı ada bazında olmayan şekilde yenileniyor. Toplu konut yıkımları yapılmıyor, eski ve niteliksiz yapılar, küçük müteahhitler tarafından yerinde yenileniyor. İmar hakları yaklaşık olarak yüzde 45-50 oranlarında değişiyor.

Bakırköy

Diğer adı “Surdışı” olan Bakırköy, İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri. Bu nedenle binaların büyük bir kısmı 30-40 yıllık bir geçmişe sahip. 1999 yılında başlayan kentsel dönüşüm projesi gün geçtikçe hızını arttırarak devam ediyor.

Bağcılar

17 ağustos depremi öncesinde inşa edilen konutları bulunduran İstanbul’un en kalabalık ve büyük ilçelerinden biri Bağcılar’dır. Bölgedeki 200.000 üzerindeki konutun deprem yönetmeliğine uygun olmaması nedeniyle bu konutlar kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alıyor.mornot.com

Top