Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image
Japonların Tasarımı!

Japonların Tasarımı!

Tamamen sadeliği ön plana çıkartan minimalizm anlayışı bugün Japon Zen ve Çin kökenli Feng-Shui felsefeleri ile birleştirilerek özellikle iç mimaride sıklıkla kullanılıyor. Zen felsefesinde temel amaç; mutlu olmaktır. Sürekli satın almak için fazlasıyla çalışmak ise insanı mutsuzluğa sürükler. Dekorasyonda minimalizm, minimum kelimesinin çağrıştırdığı anlamın tam tersine evde yaşam alanlarını ferahlatma, genişletme amacıyla kullanılır. Özellikle yoğun bir çalışma ortamınız varsa akşam eve döndüğünüzde, görüntü olarak sizi yoracak bir ev yerine dekorasyonda minimalizm anlayışına göre döşenmiş bir eve sahipseniz, gereksiz ve kullanılmayan olan hiçbir eşya ve objenin olmadığı veya dolaplarda saklandığı bir eve sahipsiniz demektir. Yani kısaca; eviniz size değil, siz eve hakimsiniz…

Japon minimalist mimarisi

Genel olarak sade bir yaşam tarzına sahip olan Japon halkı, yaşam alanlarında da tercihlerini sadelik ama aynı zamanda işlevsellikten yana kullanır. Özellikle deprem bölgesinde olmaları da basit mobilyaların seçiminde etkili olur. Bu dekorasyon tarzında az sayıda renk birbiri ile uyum içinde, kontrast yaratmadan kullanılır. Birbiri ile aynı tonlarda kullanılan mobilyalar ile yaşam alanında derinlik yakalanır ve eviniz küçük olsa bile olduğundan daha büyük görünür. Ayrıca bütün mobilyalar işlevseldir, yani kullanılır. Obje olarak ise renk uyumlu sade objeler tercih edilir.

Dekorasyonda minimalizm size neler kazandırır?

Minimalist bir dekorasyon, öncelikle size yaşamınızda da aynı anlayışı benimsemenizi ve fazlalıklardan kurtulmanızı sağlar. Tüketim çağı aslında insanlara sürekli satın almayı teşvik eder. Ancak bir süre sonra evler kullanılmayan eşya ve kıyafetlerden hareket edilemez hale gelir. Minimalist dekorasyon anlayışı size belki de huzur bulmanız gereken tek yer olan evinizde rahatlamanızı ve gerçek huzuru yakalamanızı sağlar. Uzun zaman ayırdığınız temizlik ise minimalist evlerde çok kolaydır. Bu şekilde kendinize zaman ayırmanız kolaylaşır. Bu dekorasyon tarzı hayatınızı zorlaştırmak için değil, kolaylaştırmak amacıyla tasarlandığından aslında ihtiyacınız olan her şey elinizin altındadır ancak gözünüzü yormaz. Ayrıca “daha çok satın alma” anlayışından kurtulduğunuzda hobileriniz ve hayalleriniz için de ayıracağınız bütçeniz size kalır.

Japon minimalist dekorasyonunun dünyada etkisi

Minimalist dekorasyon tarzının tüm dünyada bu kadar hızlı yaygınlaşmasının nedeni aslında bir İskandinav mobilya devinin minimalist anlayışı benimsemesi ile gerçekleşir. Güneşin az göründüğü ve küçük olan İskandinav evleri için genellikle açık renkli, fonksiyonel ve sade mobilyalar üreten firma, tüm dünyadaki mağazaları ile bu anlayışın da dünyaya yayılmasını sağlar. İskandinav tarzı mobilyalarda renkler sadece yastık veya objelerde kullanılır. Mobilyalar ise fonksiyoneldir. Kanepelerin içleri saklama amaçlı dolap olarak kullanılır, masalar kullanılmadığında küçülür.

Top