Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İyi Bir Ev Sahibi Sahibi Olduğunuzun 6 Kanıtı!

İyi Bir Ev Sahibi Sahibi Olduğunuzun 6 Kanıtı!

Her kiracının hayallerinde kendisini sadece para kaynağı olarak görmeyen, iyi bir ev sahibi vardır. Peki nasıldır bu iyi ev sahibi? İşte iyi bir ev sahibine sahip olduğunuzun kanıtları.

1.Her Fırsatı Paraya Çevirmeye Çalışmıyorsa

Bazı ev sahipleri kiracılarını sadece para kaynağı olarak görür. Diyelim ki tek başınıza ya da iki kişi ev tuttunuz fakat sonradan bir kişi daha yanınıza taşındı. Ev sahibiniz bu durumda sizden daha fazla kira talep ediyor ve bu durumu paraya çevirmeye çalışmıyorsa iyi bir ev sahibiniz olduğunuz söyleyebiliriz.

2.Evin Demirbaşları ile İlgili Masrafları Kendi Cebinden Ödüyorsa

Kombi gibi evin demirbaşlarıyla ilgili sorunlarda pek çok ev sahibi tamirat ücretini kiracıdan almaya çalışır. “Ama ben daha kullanmadım bile” demeniz çok fazla bir şey ifade etmez maalesef. Ev sahibiniz tamirat parasını size ödetmeye kalkmıyor, kendi cebinden ödüyorsa, onun iyi bir ev sahibi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

3.Kirayı Geciktirdiğinizde Anlayış Gösteriyorsa

İnsanlık hali, herkesin para sıkıntısı çektiği zamanlar olabilir. Bazı ev sahipleri kira bir gün bile gecikse kiracının kapısını aşındırmaya başlar. Eğer ev sahibiniz size anlayış gösterip gecikmeyi krize çevirmiyorsa iyi bir ev sahibiniz var diyebiliriz.

4.Evle İlgi Sorunları Çözme Konusunda İşinizi Kolaylaştırıyorsa

Eviniz yeni de olsa, tesisatından yalıtımına kadar pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. Diyelim ki pencere yalıtımınızda bir sorun var. Ya da koridora fazladan bir kalorifer peteği daha lazım. Ev sahibinize durumunuzu anlattığınızda işine gelirse şeklinde bir tavır sergilemek yerine sizi anlayışla karşılayıp evin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorsa, kesinlikle iyi bir ev sahibidir.

5.Çeşitli Bahanelerle Eve Gelerek Sizi Kontrol Etmiyorsa

Bazı ev sahipleri kiracılarına bir türlü güvenmez. Bu genellikle bekar kiracılar için geçerlidir. Bu yüzden zaman zaman evi kontrol etme ihtiyacı hissederler. Bazıları da kiracılarının eve temiz bakıp bakmadıklarını görmek isterler ve sürekli bir bahane uydurup eve girmeye çalışırlar. Ev sahibiniz sürekli kapınıza gelip sizi kontrol etmeye çalışmıyorsa, iyi ev sahibidir diyebiliriz.

6.Zam Dönemlerinde Anlayışlı Davranıyorsa

Ve zam zamanı geldi çattı. Kontratta belirttiğiniz oranda zam yapmanız gerekiyor. Ama hayat şartları, zam yapacak gücünüz yok. Ev sahibinizden bu konuda anlayış göstermesini istediğinizde zam yapmıyor, ya da her iki tarafın da mutlu olacağı bir oranda zam yapıyorsa, ev sahibinizle daha uzun yıllar kiracı – ev sahibi hukukunuzu sürdürebilirsiniz demektir.

Top