Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İskandinav Evlerinin Temiz Düzenli Görünmesinin Nedenleri

İskandinav Evlerinin Temiz Düzenli Görünmesinin Nedenleri

İskandinav Evlerinin Temiz Düzenli Görünmesinin Nedenleri

Artık İskandinav stilinin ne olduğu içimizde bilmeyen yoktur diye düşünüyorum, o yüzden bu stili uzun uzadıya anlatmadan İskandinav evlerinin her daim temiz ve düzenli görünmesinin arkasında yatan felsefe üzerinde duracağız.

Şimdi gelelim İskandinav stilinin düzenli görünmedeki başarısının ardındaki sırra…

1- İskandinav ülkelerinde içeriye ayakkabı ile girmek yasak!

Bu bir yasa değil elbette ancak bu ülkelerdeki ev yaşam kültürü incelendiğinde insanların kapıda ayakkabılarını çıkardıklarını görüyoruz. Hatta tıpkı bizdeki gibi misafirler yanlarında ev terliği ya da ayakkabısı getirerek içeriye girmeden önce bunları giyiyorlar. Bu da İsakndinav evlerinin temiz kalmasını sağlıyor.

2- Onlar için aydınlatma her şeydir

İskandinav ülkelerinde karanlık büyük bir sorun. Bu sebeple dekorasyonda aydınlatma onlar için çok önemli. Açık renk duvarlar, mobilyalar, kocaman ve perdesiz pencereler, yüksek tavanlar… Coğrafi konumun dekorasyondaki sonuçlarından birkaçı sadece.

Işığı bu kadar iyi kullanan İskandinavlar havada uçuşan tozları daha net görüyor ve bu da onları daha çok temizlik yapmaya sevk ediyor.

Aydınlanma ihtiyacı onları temiz ve ferah bir dekorasyon anlayışına itiyor kısacası.

3- Bu stilde duvardan duvara halılara asla yer yok

İskandinav stilinde döşenmiş evlerde bırakın duvardan duvara halı kaplamayı büyük ebatlarda bir halı görmeniz bile imkansızdır.

Onların ahşap zeminlere renk katmak için tek tercihi kilimler oluyor. Hem kilimler kolayca silkelenerek tozdan arınıyor hem de sık sık yıkanma imkanı sunarak hep temiz kalmayı başarıyor.

4- Dengenin gücüne inanıyorlar

“Less is more” anlayışını mutlaka duymuşsunuzdur. Türkçe’ye “az daha çoktur” şeklinde çevirebileceğimiz bu anlayış aslında İskandinavlar’ın sıkı sıkıya bağlı olduğu bir anlayış. Bunu dekorasyona da başarılı bir şekilde yansıtarak evlerinin her daim derli toplu görünmesini sağlıyorlar.

Sadece ihtiyaçları kadar eşyaya evlerinde yer vererek hem dağınıl görünümün önüne geçiyorlar hem de kendilerine rahat bir temizlik alanı oluşturuyorlar. Böylece temizlik yapmak daha zevkli ve kolay hale dönüşüyor onlar için.

5- Depolama alanları olmazsa olmazları…

Eski İskandinav evlerinde yerleşik depolama alanları yani bizdeki tabiriyle kiler tarzı küçük odalar ya da bölmeler yoktur. Ancak zamanla oluşan ihtiyaç insanları büyük depolama alanlarının eksikliğini raf ve dolaplarla çözmeye itmiştir. İskandinavların asıl başarısı ise bu çözüme de sade bir bakış açısıyla yaklaşıp depolama alanları için minimalist ve fonksiyonel tasarımları tercih etmeleri olmuş. Ve yine düzenli evlerini korumayı başarmışlar.

Sizler de bu 5 basit uygulama ile evlerinizin her zaman temiz ve düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Evinizin stili İskandinav olmasa bile…

İskandinav Evlerinin Her Zaman Temiz Düzenli Görünmesinin Nedenleri

Top