Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

İmar Çapı Ne Demek?

İmar Çapı Ne Demek?

İnşaatın Sınırlarını En Küçük Ayrıntıya Kadar Anlatan Krokiye,,

Bir inşaatın sınırlarını en küçük ayrıntıya kadar anlatan krokiye imar çapı denir. İnşaat başlamadan önce alınması faydalı olacak bir belgedir. Genellikle mimari plan çizilirken taslak olarak bu kroki temel alınır ve bu kroki üzerinden gidilir. İmar çapının içeriğinde gösterilenler şunlardır; 

İnşaat yapılacak arsanın parsel mesafelerini, binanın boyutunu, uygunluğunu, taban alanını, inşaat kat sayısını, bina yüksekliğini, komşu mesafeleri ve cepheleri. 

İmar çapı neden önemlidir?

İmar sırasında yanlış inşaat ve sınırlamalar olmaması adına imar çapının iyi belirlenmesi oldukça önemlidir. İmar çapı ile birlikte inşaat aşamasında arsanın tüm sınır hatlarını en ince ayrıntısına kadar görebilmek mümkündür. Kroki olarak kullanılan bir terim olsa da arsanın imar durumunda ki en son projelendirme kısmını tam anlamıyla görebilmek adına imarın durumu önemlidir. Binanın ebatları ve parselin tüm mesafeleri de imar çapının içerisinde yer almaktadır. Arsanın yapılanma durumunu tam manasıyla gösteren imar çapı, ortaya konulacak olan projelendirme hakkında tam manası ile bilgi verebilmektedir. İmar çapı, İmar ve Şehircilik Müdürlükleri tarafından verilmektedir. Bu belgeyi almak için İmar Çapı başvuru dilekçesi gereklidir. Bu dilekçe ile istenilen kroki alınabilir.

Top