Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Giyinme Odaları!

Giyinme Odaları!

Giyinme odaları artık yalnızca yabancı filmlerde gördüğümüz ve bizim için adeta bir uzay gemisi kadar yabancı mekânlar olmaktan çıktı. Bir süredir belli bir standardın üzerindeki pek çok evde giyinme odalarına rastlıyoruz. Giyinme odalarının aslında lüksü temsil etmediği, bilakis oldukça önemli bir ihtiyaca yanıt verdiği ve evlerimizin daha derli toplu kalmasında önemli bir rol sahibi olduğu giderek daha yaygın kesimler tarafından anlaşılmaya başlanıyor. Böylece evinde halihazırda bir giyinme odası olmayan pek çok kişi de sıfırdan bir giyinme odası tasarlama yoluna gidiyor. Çok yakında hemen her türden ev için standart haline gelecek giyinme odaları henüz sizin evinizde yoksa ve kendinize bir tane yapmak istiyorsanız, tam yerine geldiniz. Bu yazımızda bir giyinme odası tasarlarken dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için derledik.

Doğru aydınlatma

Giyinme odaları bir evin mimari planına en baştan dahil edilmediyse ve sonradan ekleniyorsa, bu genellikle yatak odasından büyükçe bir parçayı kopararak ayırmak şeklinde olur. Bu durumda da genellikle giyinme odaları tamamen penceresiz ve doğal ışıktan yoksun alanlar olarak kalırlar. Bu da giyinme odanızdaki aydınlatmayı çok daha önemli hale getirir. Kıyafetlerinizin renklerini doğru seçebilmek ve bu küçük alanda zorlanmadan hareket edebilmek için güçlü ve doğru bir aydınlatmaya sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Aksesuar çekmeceleri

Giyinme odaları, her ne kadar isimleri giyinmek üzerine şekillenmiş olsa da asıl olarak kıyafet depolama odalarıdır. Giyinme ve soyunma ihtiyacımızı günde birkaç dakika cevap veriyor olsalar da depolama ihtiyacımıza yılın her günü aralıksız olarak yanıt verirler. Bu yüzden giyinme odamızı düzenli bir depolama alanı olarak ele almalıyız. Şifonyer ve buna benzer türden çekmeceler bu depolama alanı için son derece yararlı ürünlerdir. Aksesuarları türlerine göre çekmecelere bölmek hem derli toplu durmalarını sağlayacak hem de gerektiği zaman bulunmalarını kolaylaştıracaktır.

Aynalar ve puf

Bu sade ve ama son derece işlevsel giyinme odasında, giyinme odalarının iki temel unsurunu bir arada görüyoruz: Aynalar ve basit bir oturma alanı. Aynalar rahat rahat giyinmemizi kolaylaştırmak için vazgeçilmezdir. Bir puf ya da başka türlü basit bir koltukla elde edebileceğimiz oturma alanı ise giyinme odamızı çok daha rahat kullanmamıza olanak tanıyacaktır.

Yeterli sayıda raf olmalı

Giyinme odanızda yeterli sayıda raf olması da son derece önemlidir. Tişört, atlet, iç çamaşırları, kazaklar ve daha pek çok katlanabilir giysi türü için en elverişli alanlar raflardır. Normal şartlarda evinizin başka bir bölümündeki açık raflara kıyafetlerinizi dizemezsiniz. İşte giyinme odası size tam da bu özgürlüğü sağlamak için vardır. Giyinme odanızda kıyafetleriniz daima temiz ve düzenli kalacaktır. Bu yüzden en sık kullandığınız ve asılması gerekmeyen kıyafetlerinizi raflarda elinizin altında tutabilir ve rahatlıkla toplu olarak görebilirsiniz.

Giyinme odanızı geniş tutmaya çalışın

İç hacim pek çok yeni nesil evin başlıca sorunları arasında yer alıyor. Şehir merkezlerinde artan arazi maliyetleri sebebiyle ortalama ev büyüklükleri küçülme eğiliminde ve büyük küçük bütün evlerde belli oranda bir alan sıkıntısı yaşandığını söylemek yanlış olmaz. Ancak bu alan sıkıntısının faturasını evimizdeki odalara dağıtırken dikkatli olmamız gerekiyor. Örneğin giyinme odaları çok fazla tasarruf edeceğiniz odalar değillerdir. Tam tersine, giyinme odanızı ne kadar geniş tutarsanız, bu durum uzun vadede evinize o kadar olumlu yansıyacaktır. Yalnızca giysilerinizi değil, evinizdeki pek çok fazla eşyayı da kolayca ve çok verimli şekilde depolayabileceğiniz giyinme odalarındaki fazladan bir metrekare, evinizin toplamında bu hacmin beş veya on katı kadar ferahlama sağlayabilir.

Top