Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

60 günlük ilk  ilan BİZDEN!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Gayrimenkul Danışmanı Kimdir?

Gayrimenkul Danışmanı Kimdir?

Eski mahallerimizde bulunan köşebaşı emlakçısı, gayrimenkul arzının dolayısıyla rekabetin her geçen gün arttığı emlak piyasasına yeterli cevabı veremiyor. Bu da bizi işini daha profesyonel yapan gayrimenkul danışmanı kimdir, hangi özelliklere sahiptir sorusuna yöneltiyor.

Gayrimenkul danışmanı emlakçılardan işte bu özellikleriyle ayrılıyor…

Satılabilecek Portföy Araştırması

Gayrimenkul danışmanının yaptığı çalışmalardan ve başarılı olup olmayacağını belirleyen etkenlerden belki de en önemlisi doğru motivasyona sahip satıcıları bulabilmesidir. Profesyonel bir danışman evini satmaya gerçekten niyeti olmayan, sadece piyasada edeceği fiyatı merak eden mülk sahipleriyle zamanını geçirmez. Piyasada karşılığı olan, oturuma ve yatırıma müsait gayrimenkuller gayrimenkul danışmanın vitrinine koymak istediği ürünlerin başında gelir.

Kişiye Özel Planlama Yapması

İyi bir gayrimenkul danışmanı ister alıcı isterse satıcı olsun müşterilerini çok iyi dinler, ihtiyaçlarını not eder ve ona göre planlama yapar. Müşterisinin asla oturmayacağı bir evi ona zorla satmaya çalışmaz. Uzmanlık bölgesinde gayrimenkul arayan potansiyel alıcılarına kendisinin ve takım arkadaşlarının en uygun portföylerini sunarak taleplere cevap vermeye çalışır. Sistemli bir veritabanı oluşturarak müşterilerine özel kayıtlar tutar, müşterilerine para kazandırmaya çalışır.

En Uygun Fiyatı Bulması

Profesyonel gayrimenkul danışmanı portföyüne bir ev katacağı zaman öncelikle çok iyi bir pazar analizi yapar. Satıcının istediği her fiyata evet demeden önce bölgenin piyasa koşullarına göre gayrimenkulün satılabileceği aralığı bularak müşterisine bu fiyatı kendisinin belirlemesini sağlar. Daha önce satılmış olan, halihazırda satılık olan ve uzun süredir satılamayan benzer nitelikteki gayrimenkulleri satıcıya sunarak doğru karar vermesine yardımcı olur.

Potansiyel Müşterilere Ulaşması

Her danışman bireysel olarak kendi çevresini ve piyasadaki potansiyel alıcılarını aldığı her portföyden haberdar etmeye çalışır. Her gayrimenkule özel pazarlama planı uygulayarak ilan sitelerine ilan verir, o bölgeye afiş ve broşürler dağıtır, tabela asar ve iş ortaklarına duyurur. Doğru alıcıyı bulmanın zaman ve sabır gerektirdiğini bilir ve bunun için mülk sahibinden gerekli zamanı tanımasını en başta talep eder.

En İyi Sunumu Yapmak için Çalışması

Gayrimenkul sektöründe her sektörde olduğu gibi satışı yapılacak mülkün vitrini, sunumu büyük önem arz ediyor. Evin temiz ve düzenli tutulması, boş ve soğuk evleri güzel kokular ve birkaç eşya ile sıcak bir aile yuvasına dönüştürme çabası gayrimenkul danışmanını diğerlerinden farklı kılıyor.

Top