Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizin Satış Değerini Bu 6 Teknik ile Artırın

Evinizin Satış Değerini Bu 6 Teknik ile Artırın

Sahip olduğu evi en yüksek değere satmak herkesin ortak hayali. Aslında çok da zor olmayan bu hayali gerçekleştirerek evinizin değerini artırmanın yolu bir kaç önemli detaya dikkat etmekten geçiyor. Sizin için bir araya getirdiğimiz 6 kolay ve pratik teknik ile evinizin dezavantajlı özelliklerini bile avantaja çevirerek değerini artırmanın yolunu öğrenebilirsiniz.

Giriş ve Kapı

Unutmayın; ilk intiba en etkili intiba. Potansiyel alıcılarla evinizin ilk defa karşı karşıya geldiği nokta ise dış kapınız. Dolayısıyla kapınızın bakımlı, temiz ve mümkünse çelik olmasına özen gösterin. Bu, evinizin daha güvenli ve bakımlı olduğu izlenimini verir. Ayrıca girişte daha aydınlık ve hoş bir görüntü elde etmek için hafif kapı spotlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle karanlık girişli evlerde bu yöntem işe yarar.

Duvarlar ve Kartonpiyer

Eğer satışa çıkardığınız dönemde eviniz boşsa onu görmek isteyen kişilerin içeri girdiklerinde ilk olarak odaklandıkları nokta duvarlar olur. Evdeki rutubet, tesisat arızası gibi önemli durumların tespiti duvarlara bakılarak yapılabilir. Evinizi, potansiyel yeni sahiplerine beğendirmek istiyorsanız, elbette öncelikle altyapı problemlerini çözdükten sonra, duvarlarına bakım yapmalısınız. Eviniz ve altyapısı kusursuz olabilir, fakat duvarları yıpranmış bir ev kötü bir ilk izlenim yaratarak alıcıda evi satın almaya yönelik istek kaybına neden olur. Aynı şekilde kartonpiyerlerin de bakımlı ve temiz olması eviniz için satış değeri artırma yöntemlerinden bir diğerini oluşturur. Herkesin beğenebileceği sade ve bakımlı bir kartonpiyer ile evinize olduğundan daha elit ve şık bir hava verebilirsiniz.

Küçük Dekoratif Ayrıntılar

Eğer evinizi satışa çıkardığınız dönemde halihazırda içinde yaşamaya devam ediyorsanız o zaman bazı dekoratif düzenlemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Gelen alıcıda evi satın alma isteği yaratacak cezbedici detaylar yaratabilirsiniz. Örneğin odalardaki eşyaları mümkün mertebe azaltmak evin olduğundan daha geniş görünmesini sağlar. Ayrıca aydınlık bir atmosfer yaratmak için bazı kritik noktalarda ilave ışıklandırmalara başvurabilirsiniz. Bazı bölümleri karanlık bir eviniz varsa bile söz konusu dezavantajı bu şekilde bertaraf edebilmeniz mümkün.

Temizlik ve Bakım

İster boş ister eşyalı bir ev olsun, satış değeri artırma teknikleri arasında temizliğin yeri büyük. Temiz ve parlak mutfak dolapları, bakımlı mobilyalar evinize çok daha kaliteli ve cezbedici bir hava kazandırır. Temizlik ve ferahlık evinizi görmeye gelen potansiyel alıcıları kolaylıkla etkileyebilecek özellikler arasında yer alır.

Banyo ve Mutfak

Çoğu kişi ev alırken en çok mutfak ve tuvaletin durumuna bakar. Evinizin bu bölümlerinde kullandığınız lavabo, eviye ve batarya gibi araçların eski, bakımsız ve pis görüntüsü alıcıların algısını ve hissiyatını doğrudan doğruya etkiler. Evinizi satışa çıkarmadan önce bu alanların bakımını yapın, gerekirse yeni eviye ve bataryalar alarak eskilerini değiştirin. Ne kadar büyük bir fark yaratacağını göreceksiniz.

Mevki

Ev alırken sadece evin içine bakılmaz, aynı şekilde evin bulunduğu bölge ve mevki de son derece önem taşır. Siz de yalnızca evinizi değil, evin mevkisini de sattığınızı aklınızdan çıkarmayın. Evinizin bulunduğu bölge ve civarında yer alan ne kadar alışveriş merkezi, okul, süpermarket, hastane, park, eğlence merkezi, bahçe ve başka önemli kurum ve kuruluş varsa hepsinin bir listesini çıkarın. Tüm bu detayları ilanınıza eklediğinizde

Satış değerini arttırdığınız evinizi, istediğiniz fiyata en hızlı şekilde satmak için mornot.com üzerinden ilan verebilirsiniz

Top