Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizi  Sanat Galerisine Dönüştürebilirsiniz

Evinizi Sanat Galerisine Dönüştürebilirsiniz

Evinizi Sanat Galerisine Dönüştürebilirsiniz

Ev dekorasyonunda sanat eserlerinden yararlanma fikri, özellikle son birkaç yıldan beri gittikçe ilgi odağı haline gelmeye başladı. Aslında insanlık tarihi kadar eski olan sanat, bugünlerde sosyal aktivitelerinizden hobilerinize, kıyafet seçiminizden evlerinize kadar girip her yönüyle hayatın bir parçası haline gelmeye başlıyor denilebilir. Sanatın çok geniş bir kapsama sahip olması da doğal olarak evde sanat galerisi oluşturmak isteyenler için birçok farklı alternatif ortaya çıkarıyor ve sizlere de yalnızca doğru seçimleri yapmak düşüyor.

Evlerinize konuk etmeye başladığınız sanat ürünlerinin büyük bir kısmını hiç şüphesiz ki seçtiğiniz temel mobilya ve aksesuarlar oluşturuyor. Oturma odanıza farklı bir dokunuş yapan bir berjer, modern sanattan izler taşıyan bir tablo ve doğru bir aksesuar seçimiyle bile ortaya mucizeler çıkarabilmeniz mümkün. Özellikle sanat galerilerini gezmeyi sevenleriniz için ise evlerinizde kendi sanat galerilerinizi oluşturmak oldukça basit.

Doğru boyutta ve doğru sayıda tablo seçmek

Elbette büyük sanat galerilerinde olduğu gibi benzer boyutlarda ve birbiri ile örüntülü birden fazla tablo ile evinizi gerçek bir galeri haline getirmek oldukça gözde bir çözüm yöntemi. Fakat duvarlarınız her zaman yeteri kadar büyük olmayabilir veya fazla sayıdaki tablolar kalabalık ve göz yorucu bir görünüm verebilir. Böyle durumlarda son dönemlerde popüler olan ‘tek ve büyük sanat’ akımına uyarak yalnızca tek bir tabloyla bile göz doyurucu bir sanat mekanı elde edebiliriz.

Doğru sanat akımına ait tabloyu belirlemek

Her evin ve her odanın konseptine uygun olarak doğru akıma ait bir tablonun seçimi galerilerinizi de daha estetik hale getirecektir. Örneğin evinizde doğal ve spontane bir görünüm yaratmak, mobilya ve aksesuarlarınızı daha çarpıcı hale getirmek istiyorsanız soyut ekspresyonizm tablolarını kullanabilirsiniz. Tabi ki tam tersi de mümkün; sürrealizm veya pop art gibi sanat akımlarına ait resimleri kullanarak tek başına tüm mekanı tanımlayan bir görünüm de yakalayabilirsiniz. Ayrıca fotoğraf sanatını da değerlendirmekte fayda var. Doğru konseptte bir fotoğraf ile etkileyici bir duvar ortaya çıkarılabilir.

Doğru renk seçimi

Renklerin insan yaşamını büyük bir oranda etkilediği artık bilimsel bir gerçek. Dolayısıyla tüm mekanı temsilen yerleştireceğiniz bir eserin de renkleriyle ortama ve size uyum sağlaması büyük önem taşıyor. Galerinizi oluşturacağınız mekan bir yatak odası ise mavi ve yeşil gibi huzur veren renkler ve pastel tonları doğru bir seçim olacaktır. Mutfak veya yemek odası gibi mekanlarda iştah ve lezzeti arttırmasıyla bilinen kırmızı, turuncu ve sarı tonlar kullanılabilir.

Top