Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!.... image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizi Daha Hızlı Satabilmeniz İçin Öneriler!

Evinizi Daha Hızlı Satabilmeniz İçin Öneriler!

Evinizi Daha Hızlı Satabilmeniz,,,

Evinizi satmak niyetindesiniz ancak değerinin altında elinizden gitmesini istemezsiniz öyle değil mi? O halde yapacağınız bazı işlemlerle evinizin hem daha hızlı hem de değerinin üstünde satışını gerçekleştirebilirsiniz. İşte sizin için evinizi daha hızlı satabilmeniz için derlediğimiz öneriler:

Badana gerekiyorsa yaptırın

Araştırmalara göre eşyalı ev, boş bir eve göre çok daha hızlı satılıyor. Özellikle oturma odasına ve çocuk odalarına koyacağınız eşyalar mutfağa koyacaklarınızdan daha fazla etkili oluyor. Ev sahiplerinin bu odalarda daha fazla vakit geçiriyor oluşu, ev alınırken bu odaların daha titizce incelenmesine sebep oluyor.

Bazen evini satacak olanların içinde her zaman eşya bulundurma imkanı olmayabilir. Bu durumda konutunuzda başka düzenlemeler yapabilirsiniz. Duvarlarda yıpranma, boyalarda soyulma varsa muhakkak badana yaptırın. Eviniz yeni bile olsa duvarları ve tavanı iyi görünmeyen odalar alıcıya pek hoş görünmeyecektir. Yeni boyanmış bir ev, eski bile olsa badanalı görüntüsüyle iyi bakılmış ve yeni izlenimi yaratır.

Tadilat ihtiyacını kontrol edin

Bazı tüketiciler ev alırken muslukları, kapıları ve mutfak dolaplarını kontrol edebilir. Bozuk bir musluk, kapanmayan bir kapı ve kırık bir dolap alıcıda güvensizlik yaratabilir. Evi satın almaya karar verseler bile yüksek rakamlar ödemeye yanaşmayacaklardır. O halde evdeki tesisat ve bakım işlemlerini de tamamlamanız en doğrusu olacaktır.

Tüketicilere evinizi göstermeden önce yapacağınız bir diğer işlem de aydınlatmaları kontrol etmek. Alıcılar evi akşam saatlerinde gezdiklerinde kalitesiz ya da yetersiz bir ışık kaynağı odalarınızı kötü gösterebilir. Güneş görmeyen bazı odalarsa gündüz ışığında bile karanlıkta kalır. Seçeceğiniz şık ve gözü rahatsız etmeyen bir aydınlatma kaynağı odalarınızı çok daha şık ve değerli gösterir.

Temizlik işlemini tamamlayın

Evinizi daha hızlı satabilmeniz için öneriler bunlarla sınırlı değil. Konutunuzu satmadan önce yapmanız gereken son işlem de temizlik. Kirli bir ev olduğundan daha eski ve değersiz görünebilir. Çok masraf gerektirmeyen temizlik işlemi için profesyonel bir temizlik şirketiyle anlaşmanız daha doğru olur çünkü bazı lekeleri evinizdeki temizlik malzemeleriyle çıkaramayabilirsiniz. Temizlik firmalarında bulunan özel malzemeler her türlü lekeyi çıkarabilir.

Yukarıda saydığımız tüm işlemleri tamamladıktan sonra evinizi gönül rahatlığıyla satışa çıkarabilirsiniz. Bu düzenlemelerle birlikte alıcıya sunduğunuz konutunuzu çok daha hızlı ve değerinin üstünde satacağınızı göreceksiniz.mornot.com

Top