Mornot İlan
image

MorNot İlan

Al, Sat, Kirala, Açık Artırmaya Katıl, 2.ci el Ürünleri Bul. Ürünlerini Hemen Sat Para Kazan, Ne Ararsan Burada.

Türkiye’nin Yeni İlan Sitesi!….

Haydi Sen de Katıl …..

image
image
Spor Ürünler de İndirim Fırsatı!....image
image
image

Konumumuz

Adres
Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı Tepe Prime A Blok No:266 Asma Kat Daire No:18 Çankaya/ANKARA 06510

Saatler
Pazartesi–Cuma: 10:00–16:00

Evinizde Uygulamayı Düşüneceğiniz Feng Shui Teknikleri

Evinizde Uygulamayı Düşüneceğiniz Feng Shui Teknikleri

Evinizde Uygulamayı Düşüneceğiniz Feng Shui Teknikleri

Kelime karşılığı “rüzgar” ve “su” olan kadim Çin öğretisi Feng Shui, doğaya içkin evrensel hayat enerjisini, içinde yaşam sürdürdüğünüz ortamlarda harekete geçirme tekniklerini sunar. İnsan, doğanın bir parçasıdır. Yaşadığı ortamda tıpkı doğadaki gibi bir denge ve uyum arar. İnsanın yaşadığı mekanla uyumsuzluk içinde olması, günlük hayatını ve ruh durumunu olumsuz etkiler. . Bu felsefe, doğa enerjisi ile uyum ve denge içinde yaşamayı ve bunu yaşam alanlarınıza taşımanın yollarını gösterir.

Yaklaşık 5,000 yıla dayanan geçmişi ile Feng Shui öğretisi, insanın doğal yapısına en uygun yaşam alanlarını düzenlemesine yardımcı olur. Yaşam alanlarınızı bu felsefenin kurallarına göre şekillendirdiğinizde daha sağlıklı ve mutlu yaşayabilir; sağlıklı ilişkiler kurabilir ve kendinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz.

Evlerin insan yaşamı üzerinde büyük etkisi vardır. Evinizde sakladığınız ve yığın hâline gelen eşyalar, enerjinin evin içerisinde dolaşımını aksattığından tıpkı hastalanmanıza yol açan virüsler gibi hayatınızda olumsuzluklara neden olur. Evinizi öncelikle Feng Shui ile bu yer kaplayan gereksiz yığınlardan arındırmalı ve hayatınızdaki tıkalı alanların açılmasını sağlamalısınız.

Oturma odanızda Feng Shui

Evinizin oturma odasının duvarlarına, sahip olmayı hayal ettiğiniz canlı ve cansız varlıkların resimlerini asabilirsiniz. Odaya konumlandırılacak bir ayna, odanın daha geniş görünmesini sağlar. Fakat aynalar, karşılıklı konumlandırılmamalıdır. Çünkü bu, Feng Shui’ye göre evin bereketini kaçırır.

Mutfağınızda Feng Shui

Bereket ve zenginliği temsil eden mutfağınızın dekorasyonu ahşapsa, kullanılacak seramikler açık tonda olmalıdır. Bu felsefeye göre en önemli kural; mutfak ve tuvalet kapılarının karşılıklı olmamasıdır. Çünkü mutfaktaki bereket tuvaletten akıp gidecektir. Mutfakta kullandığınız askıları negatif enerjiyi azaltma özelliğinden dolayı metal tercih etmelisiniz. Ocak ve fırın (ateş), lavabonun (su) yanında ya da karşısında konumlandırılmamalıdır. Ayrıca mutfak ve tuvaletinizdeki muslukların ucu, enerjinin aşağı çekilmemesi için kapalı tutulmalıdır.

Tuvalet ve banyonuzda Feng Shui

Banyo ve tuvaletiniz aile bireylerinin bağlılığını ve parasal gücü temsil eder.  Tuvalet ve banyonuzun duvarlarında mavi, yeşil, turuncu gibi renkler kullanabilirsiniz. Banyonuz ve tuvaletiniz, evin giriş kapısından girildiğinde görünebilir olmamalı ve büyük yatak odası ile aynı duvarı paylaşmamalıdır. Ayrıca oturma odasının karşısında da olmamalıdır. Çünkü maddi kazancın suyla beraber akıp gidebilir.

Yatak Odanızda Feng Shui

Yatak odanız ana kapıdan ve yoldan uzak, güneşli, dikdörtgen veya kare şeklinde ve orantılı olmalıdır. Duvarlarda sıcak renkler tercih edebilirsiniz. Yatak, kapının çaprazında bulunmalı ve ayaklarınız kapıya ve aynaya dönük olmamalıdır. Başınız ve ayaklarınız pencereye dönük olmamalıdır. Yatağınızın tam karşısında ayna konumlandırmamanızda fayda vardır.

Top